Advert
Advert
Advert

Eylemdeki İşçilere Börekli, Kekli Destek

İşçilere Anlamlı Destek

Eylemdeki İşçilere Börekli, Kekli Destek
Eylemdeki İşçilere Börekli, Kekli Destek Admin
Bu içerik 1204 kez okundu.
Advert

CHP Bartın Kadın Kollarından Eylemdeki İşçilere Börekli, Kekli Destek!

CHP’Lİ KADINLAR EVLERİNDE HAZIRLADIKLARI YİYECEKLERİ İŞÇİLERE TAKDİM ETTİ

Hattat Holding HEMA 1 nolu kuyusu önünde Taşeron firma tarafından işten çıkarılarak mağdur edilen 148 işçinin Amasra'da başlattıkları eylem devam ediyor. Eylemin 8. Gününde CHP Bartın İl Kadın Bartın Kolları destek olmak amacıyla evde hazırlıkları yiyecekleri işçilere takdim etti. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın İl Kadın Kolları destek olmak amacıyla eylem yapan işçileri ziyaret etti. CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı,CHP Amasra İlçe Başkanı Bora Işıkal, İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan’ın da bulunduğu ziyarette CHP’li kadınlar evlerinde hazırladıkları yiyecekleri işçilere verdi.

MAĞDUR İŞÇİLERİN YANINIZDAYIZ

 İşçilere 'yanınızdayız mesajı veren CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı konuşmasında; “HEMA’ya bağlı taşeron firma Ersamak firmasında çalışırken nedeni anlaşılamaz bir şekilde işten çıkarıldılar. Kendileri şu anda eylemdeler ve bizlerde eylemin 8’inci gününde onlarla beraberiz. Arkadaşlarımızın yanındayız ve sonuna kadar da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Buradaki asıl amaç işçi arkadaşlarımızın sosyal haklarının almalarından ziyade buradaki işe devam etmeleri. Eğer HEMA burada bir işçi alımı yapacaksa buradaki arkadaşlarımızın işe alınması gerekiyor. Burada ki 148 işçi arkadaşımız maden konusunda tecrübeli arkadaşlar ve bölgemizin insanları. Eğer bu arkadaşlarımız çıkarılıp dışarıdan işçi getirilecekse veya Çinli işçileri bu işin içine sürecekse bizim HEMA için diyecek hiçbir şeyimiz kalmıyor.

YALÇINKAYA ANKARA’DA KONUYU TAKİP EDİYOR

Zaten HEMA bu bölgenin insanı olmaktan çıktı. HEMA’nın kömür çıkarmak gibi bir derdi yok. İthal kömürle termik santral kurmak ve bölgemizi tamamen zehirlemek istiyor. Bizlerde CHP olarak, platform olarak ve Bartın Amasra örgütleri olarak mücadelemize devam ediyoruz. Arkadaşlarımızın her türlü yanındayız. Sırt sırta ve omuz omuza bu mücadelenin altından kalkmaya çalışacağız. Sayın Milletvekilimiz Rıza Yalçınkaya ve Yakup Akkaya’da geldiler, kendilerine söz verdiler. Buradaki konunun asıl ayağı olan Meclis ayağını onlar takip edecekler. Bir şekilde arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışacağız. HEMA ne düşünür bilemiyoruz. HEMA burada ayrı bir imparatorluk gibi hareket etmeye çalışıyor ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. İnşallah arkadaşlarımızın işe dönüşleri tekrar gerçekleşir onlarla beraber bizde mutlu oluruz."

İŞİMİZİ GERİ ALANA KADAR EYLEMİMİZ DEVAM EDECEK

Eylemin işlerini geri alana kadar devam edeceğini ifade eden  işçi  Kenan Doğan,  "HEMA’nın finansal durumu zayıf olduğu için parayı ayarlamaya çalıştıklarını ve parayı ayarlayabilirlerse kıdem ve ihbar tazminatlarımızı ödeyeceklerini söylediler. İş içinde “Şu anda bizi mahkemeye vermezseniz sizinle devam edebiliriz” dediler. Tabi bununda ilerleyen zamanlarda olabileceğini şu an için böyle bir durumun olmadığını söylediler. Eylemimiz işimizi geri alana kadar devam edecek. Bugüne kadar hep iyi niyetli davrandık. Bazı arkadaşlarımız intihara teşebbüs ettiler engel olduk. Bundan sonra bazı şeylere engel olamayabiliriz. Sendika yönetimini buraya davet ettik. Teker teker bizzat aradım. “Yukarıdan baskı geldi” dediler. “Eğer oraya giderseniz işçilere destek verirseniz tüm sendikalı işçileri çıkarırım. Amasra’da ki sendika şubenizde kapanır.” şeklinde tehdit almışlar. O yüzden sendikadan buraya kimse gelemiyor. Bartın Belediye Başkanımız ve Belediye Başkanların tamamı bize destek oluyorlar. Halk destek oluyor, esnaflar destek oluyorlar. Allah razı olsun onlardan. Rıza Vekilimiz zaten bizi bırakmıyor" dedi.

İŞÇİ HÜSEYİN AKGÜL CHP’Lİ KADINLAR BİZİ DUYGULANDIRDI

Eylemdeki bir diğer İşçi Hüseyin Akgül ise "Bizler bu mücadelemizde sizlere çok teşekkür ediyoruz. Emeğimizin ve alın terimizin mücadelesini yaparken sürecin başından beri sizler burada ve yanımızdasınız. Gerçekten bugün çok duygulandık. CHP İl Kadın Kolları buraya el emeği göz nuru, mutfaklarında bir şeyler yapıp getirmişler. Ağlamak üzereyim çok duyguluyum. Çok minnettarız, çok teşekkür ediyoruz.”dedi

İşçilere Anlamlı Destek Börekli Kekli Destek CHP'li Kadınlar
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları