SİYASET
Giriş Tarihi : 01-04-2024 00:34   Güncelleme : 01-05-2024 18:16

Bartın YALÇINKAYA dedi!

Efsane geri döndü!

Bartın YALÇINKAYA dedi!

     Birliğin gücüyle değil halkın Rıza'sıyla bileğinin gücüyle...

    Bartın'da yerel seçim Saadet Partisinin ve seçmenlerin çoğunun desteklediği Rıza Yalçınkaya'nın zaferiyle sonuçlandı.

    Bartın halkı "bizi seçmezseniz hizmet gelmez" diyerek kendisini tehdit eden Cumhur ittifakına sandıkta ders vererek CHP adayı Rıza Yalçınkaya'yı Bartın belediye başkanı yaptı.

    Resmi olmayan sonuçlara göre Yalçınkaya saat 23.30 itibarıyla oyların yüzde 52'sini alarak yüzde 36'larda seyreden Cumhur ittifakı adayı Hüseyin Fırıncıoğlu'na fark attı.

AMASRA VE KURUCAŞİLE'DE CHP

    Bartın'da Amasra ve Kurucaşile ilçeleri de CHP derken AKP ilçelerden sadece Ulus'ta kazanabildi.

    Ulus'un yanı sıra Kozcağız, Kumluca ve Abdipaşa beldeleri ile yetinmek zorunda kalan AKP özellikle çok istediği ve hem bakanlarıyla hem milletvekiliyle yüklendiği Bartın merkezde umduğunu bulamadı.

    Bir diğer çok istediği Amasra ilçesini de alamayan AKP burada da hayal kırıklığına uğradı.

İKTİDARI, BAKANI VE VEKİLİ YENDİ!

    Bartın merkezde AKP ile ittifak yaparak ve birliğin gücüyle diyerek seçime giren MHP iktidar imkânlarını da kullanmasına rağmen il belediyesini kaybederken Kumluca beldesini de elinde tutamadı. Hasankadı beldesi MHP'nin elinde kalan tek belediye oldu.

BARTIN İTTİFAKI KAZANDI

    Yalçınkaya seçimi kazandığı belli olduktan sonra Cumhuriyet meydanında teşekkür konuşması yaptı. Meydanı dolduran coşkulu topluluğa hitap eden Yalçınkaya kendisine verilen oyları helal ettirmek için çok çalışacağını, vaatlerini yerine getireceğini, Bartın'a en iyi hizmeti vereceğini söyledi.

    Bartın'da seçimi Bartın ittifakının kazandığını belirterek Cumhur ittifakına nazire yapar gibi konuşan Yalçınkaya halkın sandıkta kendisinin etrafında birleştiğini vurguladı ve Bartın'ı hak ettiği yere getireceğini söyledi.

    Yalçınkaya için 'Bartın seninle gurur duyuyor' sloganları atıldı.

Haber: Arif ÜÇLER

AdminAdmin