Advert
Advert
Advert

Atatürk Anıtına 19 Mayıs Çelengi

Çelenk Sunma Törenine Yurttaşlarda Yoğun İlgi Gösterdi

Atatürk Anıtına 19 Mayıs Çelengi
Atatürk Anıtına 19 Mayıs Çelengi Admin
Bu içerik 938 kez okundu.
Advert

Erkan: Hiç kimse unutmasın ki milletimiz 24 Haziran günü tam demokrasiyi kurmak için sandıkta bir büyük adım daha atacak, egemenliğine sahip çıkacaktır!

CHP, ADD, EĞİTİM-İŞ VE İBEV’DEN ATATÜRK ANITINA ÇENK

Bartın’da Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın İl ve İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD)Bartın Şubesi, İnci Bankoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı(İBEV)Eğitim-İş Bartın temsilciliği tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koydu.  Çelenk koyma törenine CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, CHP İl Başkan Yardımcısı Sabri Aktaş, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, CHP Bartın Kadın ve Gençlik Kolları, CHP Bartın Milletvekili Aday Adayları, Bartın Eğitim-İş temsilciliği yöneticileri, ADD Bartın Şubesi yöneticileri, CHP Bartın il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından  Atatürk anıtına çelenkler konuldu ve Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirildi. Cumhuriyet Meydanındaki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına yurttaşlarda yoğun ilgi gösterdi. 

19 MAYIS GEÇMİŞ BİR GÜN DEĞİL, BU GÜN HALA DEVAM EDEN BİR SÜRECİN BAŞLANGICIDIR

Çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan yaptı. Başkan İlknur Erkan konuşmasında; “Ulusal Kurtuluş Savaşının önderi, Cumhuriyetimizin banisi büyük Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıktığı 19 Mayıs günü kaderimizi değiştiren ve yolumuzu aydınlatan bir gün olarak sonsuza kadar hatırlanacaktır. Halkımızın bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşama iradesinin simgesi olan 19 Mayıs geçmiş bir gün değil, bu gün hala devam eden bir sürecin başlangıcıdır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkanlar bu ülkede kimsenin tutsağı veya kulu olmadan, özgür ve bağımsız yaşama mücadelesini başlattılar. Bu mücadele bugün de devam ediyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olacağı tam bağımsız Türkiye’yi kurma davasının ilk adımı 19 Mayısta Samsun’da atıldı. Bu yolculuk Cumhuriyetle güçlendi, tam demokrasi ile taçlanacaktır. Hiç kimse unutmasın ki milletimiz 24 Haziran günü tam demokrasiyi kurmak için sandıkta bir büyük adım daha atacak, egemenliğine sahip çıkacaktır.” dedi

Atatürk Anıtı 19 Mayıs Çelengi Bartın
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları