GENEL
Giriş Tarihi : 12-09-2023 11:09   Güncelleme : 03-11-2023 20:47

Delinatör katliamı!

Trafiği düzene sokmak için yollara dikilen delinatörler tahrip ediliyor.

Delinatör katliamı!

    Seyir halinde ve park halinde olan araçlar ile yaya trafiğini birbirinden ayırmak için kullanılan delinatörler Bartın’da trafik suçu işlemeyi alışkanlık haline getiren sürücüler tarafından eziliyor, kırılıyor, kullanılamaz hale getiriliyor.

Yollar artık yetmiyor

    İki yönlü yollarda şeritleri bölmek, refüj başlarında güvenliği sağlamak, yaya ve sürücüleri uyarmak için kullanılan esnek malzemeden yapılan delinatörler, yolları araçlara, kaldırımları insanlara yetmeyen ilimizde kural tanımaz sürücülerin hedefi haline geldi.

Hemen işlevini yitiriyor

    Bartın Belediyesinin trafiğin ve başta park yasağı olmak üzere kural ihlallerinin yoğun olduğu yerlerde uyguladığı delinatörlü çözüm, yapılan yerlerde kısa sürede işlevini kaybediyor. Şehirde yollar ve kaldırım kenarları kırık, kopuk, ezik delinatörler yüzünden adeta delinatör mezarlığına döndü.

Paralar çöpe gidiyor

    Bu da delinatörler için harcanan büyük meblağların amacını tam olarak yerine getiremeden çöp olduğu anlamına geliyor. Bu haberin yazarı “Masraf, israf milli servet heba oluyor. Bu paralar sizin, bizim, hepimizin cebinden çıkıyor.

    Yazık günah. Hemen hemen her yerde kamera var” diyerek, “Delinatörleri bilerek veya bilmeyerek, çarparak-ezerek kullanılmaz hale getiren araç sürücülerinin kameralarla tespit edilerek cezalandırılmasını” öneriyor, emniyetin ve belediyenin bu konuya önem vermesini istiyor.

(Haber/Fotoğraf; Arif Üçler

AdminAdmin