SİVİL-TOPLUM
Giriş Tarihi : 28-09-2022 22:09   Güncelleme : 28-09-2022 22:14

“Büyük Yürüyüş” e çağırıyoruz

Eğitim-İş: 1 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’de 1.meclis önünden Anıtkabir’e yürüyecek!

“Büyük Yürüyüş” e çağırıyoruz

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU GERİ ÇEKİLMELİDİR VE AÇLIK SINIRINDAKİ EĞİTİM EMEKÇİLERİNİN ÜCRETLERİ ACİL İYİLEŞTİRİLMELİDİR..

    Tüm eğitim emekçilerini EĞİTİM-İŞ sendikası Bartın temsilciliği olarak 1 Ekim Cumartesi saat 11.00’de ulus 1.meclis önünden Anıtkabir’e yapacağımız “Büyük Yürüyüş” e çağırıyoruz

Değerli meslektaşlarımız;

    Biz öğretmenliğimizi en zor koşullarda ve büyük bir fedakarlıkla yaparız. İdealimizi ve iddiamızı. Çocuk sevgisi ve gelecek sorumluluğumuzla büyütürüz. Hükümetin ortakları ile getirmiş olduğu Öğretmenlik meslek kanunu bizim hiçbir sorunumuza yanıt vermediği gibi, gelecekte büyük ve geri dönüşsüz tehlikeler içermektedir. Kabul etmiyoruz.

     Uzmanlığımızı ve mesleki deneyim ve donanımımızı yok sayan bu meslek kanunu öğretmenliği değersizleştirmekte, meslek haklarımızı da yeni şartlara bağlamaktadır. Okullarda çalışma barışını bozacak, içeriğinde yer alan kariyer basamakları uygulamasıyla da öğrenci ve veliler arasında ayrışmaya neden olacaktır. Karşı çıkıyoruz.

Bugün yoksulluk sınırının altında ücret alan, çalışma şartları çağın gerisinde kalan zaten kadrolu/ücretli/sözleşmeli diye ayrılan biz eğitim emekçileri için bu kanun sorun çözen değil başlıbaşına bir sorundur. Derhal geri çekilmelidir.

    Bu kanun gündeme geldiğinden bugüne yana barındırdığı tehlikeleri anlatan, haklı itirazı örgütleyen sendikamız Eğitim-İş, sizleri ÖMK başta olmak üzere eğitim emekçisinin tüm sorunlarına karşı başlatacağı büyük yürüyüş’e davet etmektedir.

    Eğitim bir bütün olduğu için, ÖMK’nın tahribatını doğrudan ya da dolaylı olacak yaşayacak olan eğitimin tüm özneleri, yani sadece öğretmenler değil, eğitim kurumlarındaki idari personelden üniversitelerdeki öğretim görevlilerine kadar tüm eğitim emekçileri yürüyüşümüze davetlidir.

1 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’de 1.meclis önünden Anıtkabir’e yürüyeceğiz.

  • Gelin; sorunlarımızı birlikte ve daha gür biçimde anlatalım
  • Gelin; öğretmene saygı, öğretmenliğe itibar isteyelim
  • Gelin; insanca çalışma koşullarında insanlık onuruna yaraşır ücret talebimizi beraber haykıralım
  • Gelin; bu ülkenin tek Başöğretmen’ine yürüyelim
  • Gelin; o’nun unvanında gözümüz olmadığını, ideallerini gerçekleştirmek için sözümüz olduğunu gösterelim

Bugün susarsak yarın çok geç olacak! Gelin, gecikmeyelim!

Fikret YILMAZ

Bartın Eğitim-İş Temsilcilik Başkanı

AdminAdmin