GENEL
Giriş Tarihi : 28-05-2024 21:45   Güncelleme : 28-05-2024 21:52

Bir dönem milletvekilliği yaptı ama tam yaptı!

Hasan Akyol'un eseri Bartın OSB 7 bin kişinin iş ve aş kapısı!

Bir dönem milletvekilliği yaptı ama tam yaptı!

    Bartın eski milletvekili Hasan Akyol'un 1995 yılında DYP-CHP koalisyon hükümetinin Sanayi ve Ticaret Bakanı olduğu dönemde temelini atıp ilimize kazandırdığı Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışan sayısının yeni fabrikalarla 10 bine ulaşması bekleniyor.

ALDIĞI OYLARIN HAKKINI VERDİ

1991'de il yapılan Bartın'ın Köksal Toptan'la birlikte çıkardığı ilk milletvekili olan Hasan Akyol'un kurduğu Organize Sanayi Bölgesi'nde bugün 7 bin kişi çalışıyor.

TERCİHLİ OYLARLA SEÇİLDİ

Bu kadar kişinin iş ve aş bulmasına vesile olan ve arkasında bıraktığı bu eserden dolayı hayırla yad edilen Hasan Akyol 1991'de uygulanan tercihli sistemle Demokratik Sol Parti'nin (DSP) 3. sırasından büyük bir başarıya imza atarak adeta bağımsız aday gibi seçilmiş, bir yıl sonra da Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçmişti.

LÖSEMİ TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Ankara'da yaşayan ama avukatlık ve milletvekilliğini yaptığı Bartın'dan, hemşerilerinden ve partililerden ilgisini hiç eksik etmeyen evli ve iki çocuk babası olan 81 yaşındaki Hasan Akyol bir süredir lösemi tedavisi görüyor.

MECLİSTE BULUŞTUK

Aynı dertten muzdarip olan gazeteci Arif Üçler kontrol için geldiği Ankara'da Hasan Akyol ile Meclis Lokantası'nda öğle yemeğinde bir araya gelerek sohbet ettiklerini söyledi. Bayındır Hastanesi'nde tedavi olan Akyol sürecin başarıyla devam ettiğini belirterek kendisini arayan soran herkese bizim aracılığımızla teşekkür etti ve bütün hemşerilerine selam gönderdi.

HERKESE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYOR

Akyol şu sıralar hayatını anlatan bir kitap üzerinde çalışıyor. Ayrıca kendisi gibi avukat olan eşinin sağlık sorunlarıyla da yakından ilgileniyor, Bartın'dan ve Zonguldak'tan kendisine ulaşan herkese de yardımcı olmaya çalışıyor.

AdminAdmin