GENEL
Giriş Tarihi : 01-06-2024 09:35   Güncelleme : 01-06-2024 10:52

Bartın'ın güzelliklerini sergilediler!

Doğa yürüyüşçüleri birbirinden güzel 120 orman fotoğrafını halkın beğenisine sundu.

Bartın'ın güzelliklerini sergilediler!

    Mehmet Demircioğlu, Erdoğan Atmış, Cemal Kılıç, Soner Kaykı ve Mustafa Şahin'den oluşan Bartın Doğa Yürüyüşçüleri 3. Sergiyi Belediye Yalı Yaşam Merkezi Sanat Galerisi'nde açtı.

8 YILDA 2500 KİLOMETRE

'Mevsimler, orman ve patikalar' konulu serginin açılışında konuşan grubun üyesi Bartın merkeze bağlı Ulugeçit Köyü Ortaokulu Müdürü ve Bartın Gazetesi yazarı Mehmet Demircioğlu, 8 yılda hafta sonları 5-6 saatlik yürüyüşlerle kar kış, yağmur çamur, sıcak soğuk demeden 2 bin 500 kilometre katettiklerini, ormanı karış karış gezdiklerini, gördükleri güzellikleri ve huzuru fotoğraflara yansıttıklarını söyledi.

ÇEVRE BİLİNCİ AŞILIYOR

Her yürüyüşlerinin 15-16 kilometreden oluştuğunu ifade eden Demircioğlu'nu ve arkadaşlarını kutlayan Bartın Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya da konuşmasında Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında bir belediye organizasyonu olarak düzenlenen bu serginin doğa ve çevre dostu bir sergi olduğunu kaydetti.

KÜLTÜR VE SANATA DESTEK

Belediye olarak kültür ve sanata önem verdiklerini belirten Yalçınkaya serginin çevre duyarlılığına katkıda bulunmasını dileyerek emeği geçen herkesi kutladı.

Sergi Amasra, İnkumu ve Boğaz arasında yer alan orman köyleri ve patikalardan çekilen birbirinden güzel doğa fotoğraflarından oluşuyor.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

3 Hazirana kadar açık kalacak olan serginin kurdelesini Belediye Başkanı Rıza Yalçınkaya, Belediye Meclis Başkan Vekili Selim Karakaş, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Bartın Gazetesi Sahibi Esen Aliş, Alvit Bartın Seramik Fabrikası Sahibi Gürkan Aldatmaz, Mehmet Demircioğlu ve sergide fotoğrafları bulunan yürüyüşçüler birlikte kesti.

BİNLERCE FOTOĞRAFIN EN GÜZELLERİ

Enstrümantal canlı müzik eşliğinde yapılan açılışa katılan çok sayıda sanatsever Bartınlı ile başkan Yalçınkaya da sergide yer alan fotoğrafları ilgiyle incelerken başta Mehmet Demircioğlu olmak üzere doğa yürüyüşçüleri grubunun üyeleri de sergiyi gezenlere fotoğraflar hakkında bilgiler verdi.

Haber/Fotoğraflar: Arif Üçler

AdminAdmin