YEREL YÖNETİMLER
Giriş Tarihi : 05-03-2023 22:39

Vali Nurtaç Arslan’ın Berat Kandili Mesajı

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Berat Kandili Mesajı Yayınladı.

Vali Nurtaç Arslan’ın Berat Kandili Mesajı

    Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisi olan Berat Kandili’ni bu yıl, 6 Şubat tarihinde yaşadığımız tarihimizin en büyük afetlerinden biri olan ve ülkemizi derinden sarsan deprem felaketi nedeniyle buruk bir şekilde karşılıyoruz. Bu mübarek gecede bizler bu büyük afetten etkilenen vatandaşlarımız için dua ediyor, onların acısını paylaşıyor, tüm imkânlarımızla yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz.

    Bir zorluktan kurtulmak anlamına da gelen ve kulların günahlarının affolunması ve temize çıkmaları sebebiyle “Berat” adı verilen bu gece, hatalarımızı ve kusurlarımızı düzeltmek, toplumsal ve bireysel sorumluluklarımızı hatırlamak, Rabbimizin rahmet ve mağfiretine nail olmak için Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır.

    Daralan kalplere aydınlık, zor durumda olanlara kolaylık imkânı bulunan bu mukaddes gecenin değerini bilerek Yüce Rabbimize elimizi ve gönlümüzü açmalı, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeli, yaşlılarımızın, hastalarımızın ve dostlarımızın kandillerini tebrik ederek hayır dualarını almalıyız.

    Ayrıca hususi olarak ülkemizin yaşadığı büyük deprem afetinde hayatını kaybeden, yaralanan ve etkilenen tüm vatandaşlarımıza dua etmeli, bu ve buna benzer afetleri bir daha yaşamamak için Yüce Allah'tan niyazda bulunmalıyız.

    Bu duygu ve düşüncelerle; bu mübarek gecede deprem bölgesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyor, başta Bartınlı hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemiz ve tüm İslam aleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor; sağlık, huzur ve mutluluğa vesile olmasını temenni ediyorum.”

Bartın Valisi

Dr. Nurtaç ARSLAN

AdminAdmin