EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-06-2024 20:36   Güncelleme : 29-06-2024 20:39

Göğsümüzü kabarttılar!

Bartın'dan 500 tam puanla 2 Türkiye birincisi çıkaran başarının hikayesi Bilim Özel Öğretim Kursu'nda yazıldı.

Göğsümüzü kabarttılar!

    Ülke genelinde yaklaşık bir milyon öğrencinin ter döktüĝü Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alıp ilimizin Türkiye birincisi olan Gazi Ortaokuku öğrencisi İkra Beren Koşar ile kısa adı İMKB olan Borsa Ortaokulu öğrencisi Mustafa Emir Aydın sadece ailelerinin, okullarının ve Bartın'ın değil kendilerini bu sınava hazırlayan Bilim Özel Öğretim Kursunun da (Dershanesi) gururu oldular.

İLK DEFA 2 BİRİNCİ

Bartın ilk defa LGS‘de 2 Türkiye birincisi çıkarmanın haklı gururunu yaşarken Bilim Özel Öğretim Kursu olarak senelerdir kitlesel başarıda birinci olduklarını söyleyen dershane sahiplerinden kurum müdürü Erdem Ekmekçi yaptığı açıklamada Bartın'da nitelikli liselere en çok öğrenci yerleştiren kurum olduklarını belirtti.

3'TE 3 YAPTIK

Aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bartın Şube Başkanı olan Bilim Özel Öğretim Kursu Müdürü Erdem Ekmekçi "Şehrimiz son 3 yıldır LGS'de Türkiye birincisi çıkarıyor. Bu geleneği bu yıl da kurumumuzdan Bartın’da ilk kez 2 Türkiye birincisi çıkararak devam ettiriyoruz. Tüm okullarımızın ve özel öğretim kurumlarımızın özverili çalışmasıyla çocuklarımızın potansiyelini en üst noktaya taşıyan tüm öğretmenlere ve eğitim paydaşlarına teşekkür ediyoruz" dedi.

ÜNİVERSİTE'YE DE HAZIRLIYOR

Bartın'ın en köklü dershanesi olan Bilim Dershanesinin pazaryeri Önal Gıda üstünde üniversite ve KPSS'ye hazırlık kursu bulunuyor. Hemen arkasında belediye otobüs durağı içinde sadece ortaokul öğrencilerine ait LGS binası mevcut. Dershane kurucuları Serkan Çebi ve Özcan Ergin.

Haber: Arif Üçler

AdminAdmin