YEREL YÖNETİMLER
Giriş Tarihi : 16-05-2024 12:40   Güncelleme : 16-05-2024 12:53

Başkan Yalçınkaya’dan açıklama!

Yalçınkaya: Yıpratmaya yönelik söylem ve dedikodulara itibar etmeyin.

Başkan Yalçınkaya’dan açıklama!

    Belediyemizi yıpratmak amacıyla kasıtlı olarak gasilhane hizmetleri ile cenaze definlerinin ücretlendirildiğine ilişkin asılsız söylemler dolaşmaktadır…

    Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya yaptığı açıklamada; “Bartın Belediyesi olarak mezarlık ve defin hizmetleri Belediyemiz sınırları içinde yer alan 23 Mahallemizde vefat eden vatandaşlarımıza yönelik yıkama, kefenleme, mezar tahtası, mezar yeri kazılması, cenaze evinin önüne tabure gönderilmesi ve cenaze ilanları vatandaşlarımızdan hiçbir ücret alınmadan, aksatılmadan yapılmaktadır.

    Ayrıca 23 mahalle mezarlığına gitmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik ücretsiz otobüs servisi verilmektedir. Buna ilaveten yine Belediyemizce Mücavir Alan içerisinde kalan 20 köyümüze de bu hizmetler ücretsiz olarak verilmektedir.

    Ayrıca il sınırlarımızda yer alan tüm ilçe, belde ve köylerimize de cenaze nakil aracı ücretsiz bir şekilde Belediyemiz hizmeti olarak sunulmaktadır.

    Son günlerde kamuoyunda Belediyemizi yıpratmak amacıyla kasıtlı olarak gasilhane hizmetleri ile cenaze definlerinin ücretlendirildiğine ilişkin asılsız söylemler dolaşmaktadır. Tabi ki de bu söylem ve dedikodulardan büyük üzüntü duymaktayız.

    Siz değerli hemşerilerimizden ricamız Başkanlığımca ve belediyemizce bir açıklama yapılmadan bu ve benzer yıpratmaya yönelik söylem ve dedikodulara itibar etmemenizdir. Adaylığım sürecinde de sizlere söz verdiğim gibi her zaman başkanlığım ve meclis üyelerimizle birlikte şeffaf olacağımız sözümüzün arkasındayız.

    Değerli vatandaşlarımızın acılarını ve üzüntülerini paylaşmak adına Belediyemizin imkanları dahilinde yapılması gereken ne varsa yapılacak ve yapılmaya da devam edilecektir. Bu bir M. Rıza Yalçınkaya sözüdür. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi

AdminAdmin