SİVİL-TOPLUM
Giriş Tarihi : 21-07-2023 16:42   Güncelleme : 15-08-2023 05:59

24 Temmuz basın bayramı mesajı

Özgür, bağımsız ve çok sesli basın demokrasinin güvencesidir!

24 Temmuz basın bayramı mesajı

Aydemir: Demokrasinin yerleşmesi, basının konumu ve yapısıyla yakından ilgilidir.

    Basının özgür olmadığı bir ülkede, demokrasi ve insan haklarından söz edilemez. Bartın Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Necdet Aydemir 24 Temmuz Gazeteciler ve

Basın Bayramı Günü ve basından sansürün kaldırılmasının 115. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

    Başkan Necdet Aydemir, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda basın özgürlüğünün önemine dikkat çekti. Aydemir “Özgür basın demokrasinin güvencesidir” dedi. Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Necdet Aydemir mesajına şöyle devam etti: Demokrasinin yerleşmesi, basının konumu ve yapısıyla yakından ilgilidir.

deneme bonusu veren siteler

    Basının özgür olmadığı bir ülkede, demokrasi ve insan haklarından söz edilemez. Meslek ilkelerini ve etiğini her şeyin üzerinde tutan, demokrasiye inanan basın çalışanları, düşünce ve ifade özgürlüğünün de en önemli uygulayıcılarıdır.

    Bu çerçevede gazetecilerin her türlü baskı ve tehditten uzak çalışmalarını sağlamak demokrasimizin gereğidir. Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, demokrasinin güvencesidir.

    Mesleğimizin içinde bulunduğu sorunlar bir an önce çözülmelidir. Bunun için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Gazetecilerin görevini yapabilmesine engel olan uygulamalar kaldırılmalıdır. Zor şartlarda yaptıkları gazetecilik görevini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm basın camiasının 24 Temmuz Gazeteciler Gününü ve Basın Bayramını kutlarım.”

AdminAdmin