Hayvan Hırsızları Yakalandı

Çaldığı hayvanları satamaya çalışırken jandarma tarafından yakalandı.

Asayiş - 28-04-2022 12:33 760 kez okundu.

Hayvan Hırsızları Yakalandı
Advert

D.Ç. ve Y.F isimli zanlılar sevk edildikleri adli Makamlarca Adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

     Bartın ili Merkez Küçükkızılkum köyünde 26.04.2022 tarihinde bir vatandaşa ait (3) adet büyükbaş hayvanının (2) gündür kayıp olduğunu bilgisi  Kızılelma J.Krk.K.lığına bildirilmiş, Konu hakkında Bartın Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda Kızılelma Jandarma Karakolu personeli tarafından  yapılan aramalarda hayvanların  ormanlık alanda bağlı vaziyette bulunduklarını. Jandarma tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Hatipler köyünde ikamet eden D.Ç isimli şahsın Facebook sosyal medya uygulamasından hayvanların satışını yapmaya çalışğı tespit edilmiş, Konu ile ilgili Jandarma ekiplerince şahıslarla iletişime geçilerek şahısların satışını yapmaya çalışğı hayvanların fotoğrafları temin edilerek hayvan sahibine teşhis işlemi yaptırılmış, D.Ç isimli şüpheli şahsın hayvanları çaldığını, satmak için Y.F.  ile birlikte ormanlık alana bağladıklarını, birkaç alıcı ile (2) hayvan için toplamda 12.000 karşılığında anlaştıklarını itiraf etmeleri neticesinde D.Ç. ve Y.F isimli şahıslar gözaltına alınarak adli tahkikata başlanılmış, bulunan hayvanlar Jandarma personelin nezaretinde sahibine teslim edilmiştir.

Şüpheli şahıslar sevk edildikleri adli Makamlarca Adli kontrol kararı ile serbest bırakılmışlardır.

    Hayvan hırsızlığına karşı uyarıda bulunan Jandarma, "Hayvanlar 24 saat esasına göre gözetim altında bulundurulmalıdır". Hayvan hırsızlığı olaylarının önlenmesi için vatandaşların alabileceği bireysel önlemler için Jandarma tarafından uyarıda bulunuldu.

    Yapılan uyarıda “Yetkili makamlarca belirlenen yer ve zamanların dışında, hayvan alım satımı yapılmamalıdır.

     Köylere gelen yabancı veya şüpheli şahısların derhal 112 telefonuna ihbar edilmelidir. Hayvanlar hiçbir zaman başıboş arazide bırakılmamalı ve 24 saat esasına göre gözetim altında bulundurulmalıdır.”

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu

Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu

24-06-2022 - Asayiş

2 dolandırıcı zanlıdan 1’i tutuklandı, 1’i adli kontrollü serbest

2 dolandırıcı zanlıdan 1’i tutuklandı, 1’i adli kontrollü serbest

22-06-2022 - Asayiş