Güncel
Giriş Tarihi : 21-06-2022 14:40   Güncelleme : 21-06-2022 14:43

Hasret giderdik

Bartın’ı en eski gazetecilerinden biri olan Sadi Çınçın 13 yıl sonra memleketinde.

Hasret giderdik

Ukrayna’daki savaş ortamı nedeniyle bu ülkeden ayrılmak zorunda kalan Sadi Çınçın Bartın’da dost ve arkadaş ziyaretleri yaparak özlem gideriyor.

 2009 yılında gittiği Ukrayna’da kendisine yeni bir hayat kuran Bartın basınının duayenlerinden Sadi Çınçın bir süre önce geldiği Bartın’da dost ve arkadaşlarıyla hasret gideriyor. Rusya’nın başlattığı savaştan dolayı güvenlik sorunu bulunan başkent Kiev’den ayrılarak ülkemize dönen Sadi Çınçın memleketi Bartın’a 13 yıl gibi uzun bir aradan sonra ayak bastı.

Hey gidi günler

 Çalışanlarını her zaman maddi manevi destekleyen, onlara rahat çalışabilmeleri için gerekli olan her türlü imkânı sunan bir gazete patronu olan ve Bartın’da renkli yaşamıyla da adından söz ettiren Sadi Çınçın ziyaretlerinde ilgiyle karşılanıyor. Yenilikleri seven, Bartın’da kendi tesisinde renkli gazete basan ilk gazeteci olan Sadi Çınçın, Kemerköpü mevkiinde bir dükkân önü sohbetinde Mustafa Pehlivan, Ali Bayrak ve Mustafa Somaklı’nın yanı sıra 2009’a kadar birlikte çalıştığı Arif Üçler ile de bir araya gelerek hasret giderdi.

Geri dönecek

 Eski anılarla Ukrayna, Bartın ve yerel basındaki gelişmelerin konuşulduğu samimi sohbet ortamına, aralarında Erman Somaklı’nın da bulunduğu çevredeki esnaflarla yoldan geçen tanıdıklar da katılarak katkıda bulundu. Zorunlu da olsa yeniden Bartın’da olmaktan mutlu olduğu gözlenen Sadi Çınçın, bir süre daha kaldıktan sonra Ukrayna’ya geri döneceğini söyledi. Gittiği yerlerde etrafında sevgi çemberi oluşan Sadi Çınçın gördüğü ilgiden memnun.

(Haber; Arif Üçler)

AdminAdmin