Eğitim
Giriş Tarihi : 17-06-2022 22:53   Güncelleme : 17-06-2022 22:59

Yolunuz açık olsun

Gazi Ortaokulu’nda mezuniyet sevinci

Yolunuz açık olsun

8’nci sınıf öğrencilerinin törenle uğurlandığı Bartın Merkez Gazi Ortaokulu’nda kepler havaya atılırken sevinç, heyecan ve gurur bir arada yaşandı. Öğrencilerin yüzlerinde 4 yıl eğitim aldıkları okullarından ayrılıyor olmanın üzüntüsü de vardı.

 Gazi Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerini liseye uğurladı. 207 öğrencisini mezun eden okulda diplomalarla birlikte dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi. Öğrenciler adına konuşan Asya Özmaden, “Okulumuzun bahçesini bilgilerimizle suladık. Şimdi sıra bizden sonra gelen arkadaşlarımızda” diyerek, kendilerini yetiştiren öğretmelerine teşekkür etti.

Ataya saygıda kusur yok

Öğrenci velilerinin büyük ilgi gösterdiği tören büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve hemen ardından istiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Ender Yıldırım konuşmasında Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı diye tanımladığı öğrencilerine eğitimlerinin bundan sonraki aşaması olan lise döneminde de başarılar dileyerek “Vatana millete hayırlı evlatlar olun. Yolunuz açık olsun” dedi.

Kepler havaya, okula veda

 Drone ile çekim de yapılan mezuniyet töreninde öğrencilere tek tek isimleri okunarak diplomaları verildi. Okul yönetimi ve öğretmenler öğrencileri mezun edip liseye uğurlamanın gururunu yaşarken çocuklarını mutlu günlerinde yalnız bırakmayan velilerin sevinci de görülmeye değerdi. Müzik eşliğinde yapılan ve şiirlerin de okunduğu törende öğrenciler keplerini aynı anda havaya atarak okula veda ettiler.

Buruk sevinç yaşadılar

 Mezun olan öğrenciler 2 yılı pandemi nedeniyle kesintili geçen 4 yılın sonunda okullarından ayrılıyor olmanın burukluğunu yaşarken, liseye adım atacak olmanın da heyecanı içinde sevinç ve hüznü bir arada yaşadılar. Mezun olan öğrenciler arasında bulunan Arkın Üçler’in sevinç ve heyecanına annesi İlknur, babası Hakan, kardeşi Kayra ve amcası Arif Üçler ile anneannesi Emine Kanbur da ortak oldu. Töreni videoya da alan veliler öğrencilerle ve öğretmenleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirip bu anları ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmediler.

(Haber; Arif Üçler)

AdminAdmin