Genel
Giriş Tarihi : 11-06-2022 19:18   Güncelleme : 29-06-2022 22:55

Toptan’dan taziye ziyareti

Köksal Toptan eşi Saime Toptan’la birlikte Bartın’a gelip Metin Sarı’nın ailesine başsağlığı diledi.

Toptan’dan taziye ziyareti

Toptan’ın ziyaretinde eski Milletvekili Asım Kulak da eşi Sema Kulak’la birlikte hazır bulunarak ailenin acısına ortak oldu.

 Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, eski TBMM Başkanı ve eski bakanlardan Köksal Toptan eşi Saime Toptan ile birlikte Bartın’a gelerek, 2 Haziran’da kaybettiğimiz DYP eski İl Başkanı Metin Sarı’nın ailesine Santral sokaktaki evlerinde başsağlığı ziyareti yaptı. Toptan ve eşi, Bartın eski Milletvekili Asım Kulak ve eşi Sema Kulak’ın da hazır bulunduğu ziyarette Metin Sarı’nın eşi Sevim Sarı ve oğlu Berat Sarı ile sohbet edip ailenin acısını paylaştı.

Cenazeye de katılmıştı

Bartın Milletvekili olduğu dönemde (1991-1999) Metin Sarı ile önce İl Genel Meclisi Üyesi sonra da İl Başkanı olarak birlikte siyaset yapan Köksal Toptan eski dava arkadaşını kaybetmekten büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Kızı Tuna’nın doğumu için gittiği Almanya’dan Metin Sarı’nın ve aynı gün Zonguldak’taki yeğeninin cenazesi için apar topar Türkiye’ye dönen Toptan 2 Haziran’da her iki cenazeye de katıldıktan sonra Ankara’ya dönmüş ve AK Partinin Kızılcahamam’daki kampına katılmıştı.

Cenazeler üzdü, torun sevindirdi

 Eşi Saime Toptan kızının doğumu sonrası Almanya’dan döndüğünde de birlikte Bartın’a gelip taziye ziyaretini gerçekleştiren Köksal Toptan ziyaret sonrası Zonguldak’a geçti. Mina adı verilen bebekle bir torun sahibi daha olan Köksal Toptan’a Bartın ziyaretinde eşlik eden eski Milletvekili Asım Kulak da eşi Sema Kulak ile birlikte Metin Sarı’nın ailesine başsağlığı dileyip üzüntülerini dile getirdi.

(Haber; Arif Üçler)

AdminAdmin