Son Dakika
Giriş Tarihi : 08-06-2022 19:19   Güncelleme : 29-06-2022 19:23

FETÖ/PDY operasyonunun videosu yayınlandı

Gözaltı sayısı 37’ye çıktı.

FETÖ/PDY operasyonunun videosu yayınlandı

Gözaltına alınanların 32’si Bartın’dan!

    Dün sabah 06.30’da Bartın merkezli İstanbul, Karabük, Isbarta illerinde eşzamanlı gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunun videosu yayınlandı.

    290 güvenlik görevlisinin katıldığı operasyonda 36 kişi gözaltına alınmıştı. Bir kişinin daha gözaltına alınmasıyla gözaltı sayısı 37’ye çıktı.

    Gözaltına alınan zanlıların 32’si Bartın’dan 5’i diğer illerden olduğu öğrenilirken şahısların ev ve işyerlerinde 1 dolarlar, FETÖ’ye ait CD’ler, altınlar, ruhsatsız tüfekler, bigisayarlar, üzerinde FETÖ’nün fotoğrafı olan cüzdanlar, çok sayıda nakit Türk Lirası, dolarlar, yüksek korumalı şifreye sahip cep telefonları ve çok sayıda doküman ele geçirildi.

    Gözaltına alınan şüphelilerin cezaevinden çıkan FETÖ/PDY zanlılarına yardım faaliyetlerini organize ettikleri, örgüte finansal destek sağladıkları öğrenildi.

20 TON GIDA VE İHTİYAÇ MADDESİ ELE GEÇİRİLDİ

    FETÖ/PDY zanlılarına ait Gölbucağı Mahallesi'nde metruk bir binanın alt katında daha önce market olarak kullanılan depo bulundu.

   Market şeklindeki depodan KHK ile kamudan ihraç edilen ve cezaevinden çıkan FETÖ/PDY üyeleri ve ailelerinin ihtiyaçlarının karşılandığı belirlendi.

    Soruşturma kapsamında Cumhuriyet savcılığı kararı ile depoda bulunan şeker, sıvı yağ, çay, bakliyat çeşitleri gibi temel ihtiyaç malzemelerinin dışında temizlik ürünlerinin de yer aldığı malzemelere el konulup kamyonlara yüklenerek Bartın Belediyesine ait soğuk hava deposuna yerleştirildi.

AdminAdmin