Spor
Giriş Tarihi : 07-04-2022 22:14   Güncelleme : 21-04-2022 17:14

Bayraklar 3. Lig için dalgalanıyor

Bartınspor grup birinciliğini garantiledikten sonra şehir bayraklarla süslendi.

Bayraklar 3. Lig için dalgalanıyor

Bartın Postası 24 Mart tarihinde “Bartın’ın sakini değil sahibi olalım” başlığı altında Bartınspor’a duyarsızlığı eleştiri konusu yaptığı haberi yayınladığında şehirde sadece Trabzonspor bayrakları vardı. Şehir nihayet harekete geçti ve sokaklar Bartınspor bayrakları ile donatıldı.

 Haymana Belediyespor’u deplasmanda 2-0 mağlup ederek grup birinciliğini garantileyen Bartınspor bu hafta sonu Taşköprü ile formalite maçı oynayacak. 5. bölge, 2. grupta 3. Lig yolunda ‘play-off’a kalan kırmızı siyahlılar için grubun son maçı aynı zamanda prova niteliği taşıyor.

Rakiplerimizi bekliyoruz

Her bölgenin kendi şampiyonunu 3. Lige çıkaracağı 9 bölgeli Bölgesel Amatör Ligde kendi içinde 3 ayrı gruptan oluşan bölgelerde tek devreli lig usulü yapılacak olan play off için 5. bölgede 1 ve 3. grubun liderleri, yani rakiplerimiz bu hafta sonu belli olacak.

Başarılı bir sezon oldu

Serkan Yurtaçan’ın kulüp başkanlığında teknik direktör Gökhan Baladin ile grup aşamasını başarıyla geçen Bartınspor’un play off’ta rakipleri 1. gruptan Merzifon ya da Amasyaspor, 3. gruptan da Ankara TKİ veya Yozgat ya da Bağlum olacak.

Maçlar 18-20-22 Nisanda

10 takımlı grupta 17 haftada 13 galibiyet, 2 beraberlik, 2 mağlubiyetle 41 puan toplayan Bartınspor için gecikmeli de olsa nihayet bayraklarla süslenen kentte şimdi bütün gözler 18-20-22 Nisan tarihlerinde yapılacak olan play off maçlarına çevrildi.

Çeyrek asırlık özlem

Daha önce 2. Ligde de mücadele eden ve Galatasaray’la Türkiye Kupası maçı oynayan Bartınspor amatöre düştükten sonra 1998’de şampiyon olup yeniden çıktığı 3. Ligde bir sezon kalabilmiş ve tekrar düşmüştü. 1999’dan bu yana amatörde olan kırmızı siyahlılar, profesyonel futbol liglerinde takımı olmayan sayılı illerden biri olan Bartın’ın çeyrek asırlık özlemini bu sezon bitirmeye çok yakın.

(Haber/ Fotoğraf; Arif Üçler)

AdminAdmin