Asayiş
Giriş Tarihi : 03-04-2022 18:14   Güncelleme : 19-04-2022 17:08

15 bin Suriyeli geldi, haber ve paylaşımlara araştırma başlatıldı

Emniyet: Çıkan haber ve söylentiler hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

15 bin Suriyeli geldi, haber ve paylaşımlara araştırma başlatıldı

İl Göç İdaresi Müdürü Ofluoğlu: İlimizdeki Suriyelilerin sayısı 458 olup Bartın ilimiz bu sayının en az olduğu illerden birisidir.

     Bartın İl Emniyet Müdürlüğü bazı basın yayın haber siteleri ve sosyal medya paylaşım sayfalarından Bartın’a 15.000 Suriyeli geldiğine dair paylaşım yapanlar hakkında araştırma başlattı.

    İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “02.04.2022 günü bazı basın yayın ve sosyal medya organlarında ilimize son 1 ay içerisinde 15.000 Suriyeli şahsın geldiği İl Göç İdaresi ve İl Emniyet Müdürlüğüne giderek kayıt oldukları ve bu şahısların kayıtlı seçmen oldukları yönünde çıkan söylentiler hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Asılsız haberi çıkaran ve yayanlar hakkında, Müdürlüğümüzce gerekli araştırmalar yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi

BUGÜN İTİBARİYLE İLİMİZDEKİ GEÇİCİ KORUMA STATÜSÜNDEKİ SURİYELİLERİN SAYISI 458’DİR

    Konuyla ilgili Bartın İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Ofluoğlu yaptığı açıklamada Bartın'daki Suriyeli sayısını açıkladı. Ofluoğlu yaptığı açıklamada; “Son günlerde bazı yerel haber sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında İlimizde ikamet eden Geçici Koruma statüsündeki Suriye uyruklu yabancıların sayısı ile ilgili olarak asılsız haberler paylaşılmaktadır.

    Diğer illerimizde olduğu gibi Bartın ilimizde de yabancıların ikamet işlemleri İl Müdürlüğümüzce mevzuat çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

    Bugün itibariyle İlimizdeki Geçici Koruma statüsündeki Suriyelilerin sayısı 458 olup Bartın ilimiz bu sayının en az olduğu illerden birisidir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.” dedi

AdminAdmin