Sağlık
Giriş Tarihi : 31-03-2022 14:28   Güncelleme : 15-04-2022 18:00

Gözler Milletvekili Tunç’ta

Bartın gazetesinin Kalp Merkezi haberleri gündem yarattı.

Gözler Milletvekili Tunç’ta

    Bartın’ın Kalp Merkezine olan acil ihtiyacı, Bartın gazetesinin yayınlarıyla sokakta halk arasında ve sosyal medyada son günlerin en çok konuşulan konularından biri oldu.

    Bartın’ın sağlık alanındaki en büyük eksiklerinden biri olan “Kalp Merkezinin” 500 bin nüfus şartına takılmasını manşet üstüne manşet yapan Bartın gazetesi bu haberleriyle çok önemli bir soruna dikkat çekti. Kalp hastası yoğunluğundan dolayı Bartın’ın acil ihtiyaç listesinde başı çeken merkez için açılış hazırlığındaki AKTIP Hastanesine de izin verilmemesi üzerine konuyu üç sayı üst üste manşet yapan gazetenin yayınları gündem oluşturdu.

MESAJ VE YORUM YAĞMURU

    Haberlerden sonra İstanbul’daki Bartın derneklerinin de katılımıyla sosyal medyanın da en çok konuşulan ve tartışılan konusu haline gelen kalp merkezi için ilde bütün gözler iktidara çevrildi. Milletvekili Tunç’un sosyal medyadan yeni devlet hastanesi inşaatıyla ilgili yaptığı son paylaşımın altına yazılan “İçinde kalp merkezi de mutlaka olsun, hastalar il dışına sevklerde yollarda ölmesin” yorumunu beğendiği görüldü.

    ÖZEL SEKTÖR YAPACAK

    Sağlık Bakanlığının Kalp Merkezleri nüfus genelgesinin değiştirilmesini isteyen vatandaşların AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un sorunu çözmesini beklediğini yazan Bartın gazetesi devlete “yapmayacaksan bari özel sektöre engel olma” çağrısı da yaptı.

UMUTLU BEKLEYİŞ VAR

    Bartın’ın sorunlarını gündeme getirmeyi ve çözülünceye kadar ısrarla yazmayı kendisine görev edinen 98 yıllık gazetenin sahibi Esen Aliş, 30 Mart tarihli sayıya yazdığı manşette halkın Milletvekili Tunç’un sorunu çözeceğine dair umutlu bir bekleyiş içinde olduğunu belirtti.

BARAJLARI DA YAZMIŞTI

    “Bir yönetmelik yüzünden yollarda ölümlere son verilsin. Kalp hastalığında nüfus şartı mı olur, değiştirin yönetmeliği diyen halkımız acilen kalp merkezi istiyor” diyerek konuyu bir aydır gündemde tutan Bartın gazetesi, kısa bir süre önce de Bartın’da yapılan barajların kent merkezini, yoğun yağışlardan sonra mutlaka olan sellerden koruduğunu da ilk yazan ve yapanlara teşekkür eden gazete olmuştu.

FARKINI BELLİ EDİYOR

    5’i günlük çok sayıda gazete ile iddialı internet haber sitelerinin bulunduğu Bartın’da 10 günde bir çıktığı halde yayınlarıyla gündem yaratıp ses getiren Bartın gazetesinin hayati önem taşıyan bir konuda daha sergilediği başarılı gazetecilik halkın takdirini kazanıyor. Eleştirel gazeteciliğin yanı sıra çok sayıda köşe yazarıyla fikir gazeteciliğinin de en güzel örneklerinden birini verirken, vatan millet yararına doğru yapılan işleri de övgüyle karşılayan gazetenin önündeki panolarda yer alan sayılar çok sayıda vatandaş tarafından her zaman ilgiyle okunuyor.

(Haber; Arif Üçler)

AdminAdmin