Spor
Giriş Tarihi : 24-03-2022 21:30   Güncelleme : 10-04-2022 16:03

Bartın’ın sakini değil sahibi olalım

Bayraklarla süslenen Karadeniz Ereğli şampiyonluk havasına çoktan girdi, lider Bartın’ın sokaklarında sessizlik var.

Bartın’ın sakini değil sahibi olalım

    27 Mart Pazar günü İstanbul temsilcisi Silivrispor ile evinde final niteliğinde bir maça çıkacak olan Ereğli Belediyespor şehirde şampiyonluk şarkıları söyletirken, Ereğli gibi şampiyonluğa koşan Bartın’ın aynı coşku, inanç ve heyecandan uzak olduğu görülüyor. Son üç haftaya Silivri ile aynı puanda girip averajla ikinci sırada yer alan Ereğli Belediyespor’un bayraklarıyla baştan aşağıya süslenen Ereğli’de bütün gözler 27 Mart Pazar günü yapılacak maça çevrildi.

Bartın’ın desteği yetersiz

Silivri’yi yenmesi halinde 3 puan farkla öne geçecek olan Ereğli adeta bu maça kilitlenirken, grubunda 1 puan farkla lider olan Bartınspor için Bartın’da sessizlik hakim. 3. ligin kapısındaki futbol takımına gerekli ilgiyi göstermekten uzak bir görüntü sergileyen Bartın’da Bartınspor’un bayraklarının yerine, süper ligde şampiyonluğu büyük ölçüde garantileyen Trabzonspor’un bayrakları dalgalanıyor.

Ölü toprağını üzerimizden atalım

Trabzonspor bayraklarıyla donatılan kentte bir tane bile Bartınspor bayrağı açılmaması yadırganıyor ve eleştiri konusu yapılıyor. Bir iş gezisi nedeniyle Ereğli’ye gittiğinde sokaklardaki bayrakları imrenerek izleyip fotoğraflayan CHP Bartın eski İl Başkanı, kırtasiyeci Hakan Ceylan, futbolun yanı sıra pek çok alanda üzerinde ölü toprağı bulunan Bartın’ın bir an önce silkelenmesi gerektiğini söylüyor. Ceylan “Ereğli inanmış. Biz de inanalım. İnanmak başarmanın yarısıdır” diyor.  

Kalan maçlar

Takipçisi Sincan Belediyespor’un önünde 1 puan farkla lider olan Bartınspor içeride Yahşihanspor, dışarıda Haymana Belediyespor ve içeride Taşköprüspor maçları ile sezonu tamamlayacak.

Bartınspor gibi bir zamanlar profesyonel ligde olan Ereğli Belediyespor’un Silivrispor ile içeride oymadıktan sonra Beyköy Belediye ve Maltepe ile deplasman maçları var.

(Haber Arif Üçler)

AdminAdmin