Genel
Giriş Tarihi : 22-03-2022 18:51   Güncelleme : 07-04-2022 22:19

Bahçecik yeraltı barajı açılışı yapıldı

22 Mart Dünya Su Günü’nde 325 Adet Tesisin Açılışı Gerçekleştirildi.

Bahçecik yeraltı barajı açılışı yapıldı

    22 Mart Dünya Su Günü’nde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Devlet Su İşlerince ülke genelinde yapılan 4,6 milyar TL değerindeki 325 tesisin açılışı için Dünya Su Günü dolayısıyla “Su Vatandır” adı altında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tören düzenlenerek Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay ile Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişci’nin telekonferans bağlantısıyla 325 adet tesisin açılışı gerçekleştirildi.

    Açılışa; Vali Sinan Güner, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ak Parti Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Şadiye Yalçın, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Ulus Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç, DSİ Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Ersin Aslan, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yb. Safa Söylem, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Ak Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, DSİ Şube Müdür Vekili Deniz Göçmenoğlu, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, yüklenici firma temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

    Balıkesir, Ordu illeri ile birlikte İlimizin de içinde bulunduğu ve 3 İl ile aynı anda canlı bağlantıyla gerçekleştirilen programda, İlimiz Ulus Bahçecik Yeraltı Barajının da açılışı gerçekleştirildi.

    Programda Vali Sinan Güner, Türkiye'deki nadir tesislerden birisi olan içme suyu maksatlı, 25 metre yüksekliğinde ve 212.000 metreküp su depolama hacmine sahip Bahçecik Yeraltı Barajı’nın maliyetinin 29.464.932 TL olduğunu ifade ederek, İlimiz ve ülkemize kazandırılan bütün tesislerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

AdminAdmin