Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 02-02-2022 15:09   Güncelleme : 02-02-2022 15:38

Vali Güner’in Regaip Kandili Mesajı

Ülkemiz ve İslam âleminin Regaip Kandilini ve Mübarek Üç Aylarını tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Vali Güner’in Regaip Kandili Mesajı

    Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan Ayının da müjdecisi olan Regaip Kandilini idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Regaip Kandili, Yüce Allah’ın bizlere birçok lütuf ve ihsanlarda bulunduğu, hayırlı isteklerimizi kabul ettiği, hata ve günahlarımızı bağışladığı, tüm Müslümanların en güzel şekilde istifade etmesi gereken fazileti yüksek bir gecedir.

    Bu kutlu gecede yaratılış gayemizi ve dini sorumluluklarımızı düşünme, davranışlarımızı gözden geçirme, geçmişte yaptığımız hataların muhasebesini yapma, geçip giden zamanın değerini idrak etme ve daha iyi değerlendirme fırsatı yakalamaktayız.

Maneviyatı yüksek bu zamanlar vesilesiyle aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırarak gönlümüzü herkese açmalı, kardeşlik hislerimizi güçlendirmeli, birlik ve beraberliğimizi korumak için çaba harcamalıyız.

    Bu duygu ve düşüncelerle, başta Bartınlı hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Regaip Kandilini ve Mübarek Üç Aylarını tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Sinan GÜNER

Bartın Valisi

AdminAdmin