Asayiş
Giriş Tarihi : 04-12-2021 17:54   Güncelleme : 17-01-2022 20:31

Evi ayrı yaşadığı eşi ve üvey oğlu yakmış!

Yangının failleri yakalandı.

Evi ayrı yaşadığı eşi ve üvey oğlu yakmış!

Kasten Yangın Çıkarma Olayı Aydınlatıldı, Failleri Tespit Edildi…

    Dün gece Hasankadı Beldesinde çıkan yangında ev sahibi 52 yaşındaki Aynur E. son anda kurtulurken 3 büyükbaş hayvanları yanarak telef olmuştu. Yangın olayının ardından harekete geçen Jandarma ekipleri olayı kısa sürede aydınlattı.

    Yangını Kozcağız Beldesindeki bir akaryakıt istasyonundan pet şişeye benzin dolduran üvey oğlu U.Ç ile yangının çıktığı saatlerde ayrı yaşadığı eşi olan O.E.’nun çıkarttığı belirlendi.
    Valilik aracılığı ile İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada; “Bartın ili Merkez ilçesi Hasankadı Beldesinden A.E'nin (52 yaşında, kadın) ikamet etmekte olduğu ahşap iki katlı evinde 04 Aralık 2021 günü saat 02.30 sıralarında, evin samanlık kısmının tutuşması sonucu yangın çıkmıştır. Yangında, A.E isimli ev sahibi hafif yaralanmış ve ahırda bulunan 3 adet büyükbaş hayvan telef olmuştur. Yangın itfaiye ekiplerince söndürülmüş, bahse konu ev tamamen kullanılamaz hale gelmiştir.

    Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan detaylı araştırma ve soruşturma neticesinde; yangının çıktığı saatlerde şahsın ayrı yaşadığı eşi olan O.E. (48 yaşında, erkek) ait aracın o bölgeden uzaklaştığı, aracı üvey oğlu olan U.Ç (22 yaşında, erkek) kullandığı, U.Ç'nin 04 Aralık 2021 günü saat 01.30 sıralarında Kozcağız Beldesinde bulunan petrol ofisinden pet şişeyle benzin aldığı, daha sonra Hasankadı beldesinde bulunan A.E'nin evine giderek yangın çıkardığı, kamera kayıtları ve görgü tanıklarıyla da desteklenerek tespit edilmiştir. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.” denildi

AdminAdmin