Son Dakika
Giriş Tarihi : 01-12-2021 13:13   Güncelleme : 07-01-2022 20:19

O Metruk bina etrafında gerekli önlemler alındı

www.bartinpostasi.net Haber Sitesinde Metruk binalar tehlike arz ediyor başlıklı haberin ardından belediye ekipleri harekete geçti.

O Metruk bina etrafında gerekli önlemler alındı

Vatandaşlarımızın can güvenliği için tehlike oluşturan metruk binanın etrafında gerekli çalışmalar yapılarak önlem alındı.

    Metruk binalar tehlike arz ediyor haberimizin ardından Bartın Belediyesi ekipleri tarafından Kırtepe Mahallesi Asma Caddesi üzerinde metruk ve yıkılır vaziyette bulunan, vatandaşlarımızın can güvenliği için tehlike oluşturan binanın etrafına zarar vermemesi için gerekli çalışmalar yapılarak gerekli önlemler alındı.

    28 Kasım 2021 günü www.bartinpostasi.net Haber Sitesinde yayınladığımız Metruk binalar tehlike arz ediyor başlıklı haberde, Herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan yetkilileri uyarıyoruz yazısının ardından bugün Bartın Belediyesi ekiplerince Kırtepe Mahallesi Asma Caddesi üzerinde bulunan metruk binanın yıkılmak üzere olan bölümler yıkılarak gerekli önlemler alındı.

81 İL VALİLİĞİNE METRUK BİNALARLA İLGİLİ YENİ GENELGE GÖNDERİLDİ

    İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine metruk binalarla ilgili yeni genelge gönderildi. Genelge ile ilgili valilik ve belediyelerce metruk bina olduğu tespit edilen yapıların, tespit tarihinden sonra yerleşim yeri olarak gösterilmesine müsaade edilmeyecek.

    Metruk bina olduğu tespit edilen yapılara ilişkin bilgiler yetkili idarelerce (il özel idaresi ve belediye), MAKS ve AKS üzerinden gecikmeksizin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne bildirilmesi sağlanacak.

    Valilikler ve belediyeler tarafından yapının metruk olduğu bilgisinin MAKS ve AKS’ye işlenmesiyle, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce metruk yapılara adres bildiriminin yapılması elektronik ortamda engellenecek.”

AdminAdmin