Son Dakika
Giriş Tarihi : 01-10-2021 12:09   Güncelleme : 30-10-2021 11:18

Dolandırıcı kıskıvrak yakalanarak tutuklandı

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK.

Dolandırıcı kıskıvrak yakalanarak tutuklandı

Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen şüpheli 47 yaşındaki S.Ç. isimli şahıs adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

    Bartın Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “ İlimizde 29.09.2021 günü meydana gelen iki ayrı “Nitelikli Dolandırıcılık” olayı ile ilgili olarak;  80 yaşında yalnız yaşayan H. B. İsimli kadının ev telefonunu arayan ve kendisini Bartın Emniyet Müdürlüğünde görevli polis olarak tanıtan erkek şahsın “ Adınıza sahte kimlik çıkartılmış, sahte kimlik çıkaran şahıs altın çalmış ve çaldığı altınları sizin evde sakladığını söylüyor, sizdeki altınları incelenmek için almamız gerekiyor” şeklinde konuştuğu, bir süre sonra evine bir erkek şahısın gelerek evde bulunan kendisine ait (6 Bilezik, 2 yüzük ve 1 küpe) ziynet eşyalarını kendisinden istediği, mağdur H.B. nin bu şahsa ziynet eşyaları verdiği, erkek şahsın eşyaları aldıktan sonra inceleme için aldığını söyleyerek evden çıktığı bilgisi edinilmiştir.

       Ayrıca 85 yaşındaki Ü. F. isimli kadının da ayni yöntemle dolandırılmaya çalışıldığı, ancak olayın gerçekleşmeden teşebbüs aşamasında kaldığı öğrenilmiştir.

       Konuyla ilgili günün Nöbetçi Savcısına bilgi verilerek derhal tahkikata başlanılmıştır. Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce iki olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların tespitine yönelik yapılan araştırmalar sonucunda failin tek kişi olduğu tespit edilmiştir.

    Elde edilen bilgiler doğrultusunda izi sürülen şüpheli şahsın, eylemini gerçekleştirdikten sonra Adana iline gitmek üzere ilimizden ayrıldığı, an itibariyle Ankara ilinde otobüsle yolculuğuna devam ettiği tespit edildiğinden Ankara Emniyet Müdürlüğü ile koordine sağlanarak Ankara ilinden ayrılmadan çaldığı ziynet eşyalarıyla birlikte yakalanması sağlanmıştır.

     Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ısrarlı çalışmaları sonucu yakalanan şüpheli, gözaltına alınarak çaldığı ziynet eşyalarıyla birlikte gece yarısı ilimize getirilmiştir.

        Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin konu üzerindeki geniş çaplı araştırmaları sonucu, aynı şahsın bir gün önce Zonguldak ili Ereğli ilçesinde de aynı yöntemle 69 yaşındaki Ş.Ç. isimli mağdurdan 30.000 TL. Aldığı tespit edilmiştir.

        Ele geçirilen ziynet eşyaları, 80 yaşındaki mağdur H.B.’ye teslim edilerek kısa süre içerisinde mağduriyeti giderilmiştir.

        Emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen şüpheli 47 yaşındaki S.Ç. isimli şahıs adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.” denildi

AdminAdmin