Siyaset
Giriş Tarihi : 30-07-2021 23:13   Güncelleme : 16-10-2021 19:45

Amasra CHP’de Deprem!

Mine Ayyıldız CHP Amasra Kadın Kolları başkanlığından istifa etti.

Amasra CHP’de Deprem!

CHP Amasra Kadın Kolları başkanı Mine Ayyıldız’ın istifası şok etkisi yarattı.

    Not: Mine Ayyıldız’ın istifası CHP Amasra yönetimi tarafından kabul edilmedi, CHP genel merkezine de henüz herhangi bir istifa yazısı gönderilmediği sürecin devam ettiği belirtildi...

    Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Amasra Kadın Kolları başkanı Mine Ayyıldız görevinden istifa etti. Ayyıldız ayrıca CHP Amasra İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinde de istifa etti.

    Mine Ayyıldız, Kadınlar Halk Pazarının otoparka çevrilmesine karşı çıkarak Amasra belediye başkanı Recai Çakır’la karşı karşıya gelmişti.

    Amasralı kadınlar yöresel ürünlerini sattığı Halk Pazarının otoparka çevrilmemesi için CHP Kadın Kolları başkanından destek istemiş Mine Ayyıldız’da bahçe ve tarlalarında ürettikleri ürünlerini satarak ev ekonomisine katkıda bulunan kadınların yanında yer almıştı.

    Mine Ayyıldız ayrıca Amasra Büyük Limandaki Belediye Otoparkının bir kısmının Lunapark’a kiralanmasına, Amasra Büyük Liman Halk Plajının ihale yöntemiyle özelleştirilmesine küçük bir bölümün ise Halk Plajı olarak bırakılmasına da tepki göstermişti.

CHP AMASRA İLÇE BAŞKANI SEYHAN BİLGİN’DEN AÇIKLAMA

    CHP Amasra ilçe başkanı Seyhan Bilgin yaptığı açıklamada; “Kadın Kolları başkanı Mine Ayyıldız’ın istifasının yönetim tarafından kabul edilmediğini, CHP genel merkezine de henüz herhangi bir istifa yazısı gönderilmediğini belirterek sürecin devam ettiğini söyledi.

AdminAdmin