Genel
Giriş Tarihi : 30-07-2021 15:34   Güncelleme : 07-10-2021 22:05

Bartın tarımının fındıkta kalite çıtası bir hayli yüksek

Sahadaki çalışmalar göz dolduruyor!

Bartın tarımının fındıkta kalite çıtası bir hayli yüksek

Verimlilik ve kalite artışı Fındık Üreticisinin yüzünü şimdiden güldürdü.

    Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Bartın Fındıkta Kabuğunu Kırıyor Projesi'nin sonuçlarını yerinde göstermek, fındık tarımında yenilikleri ilimiz sathında yaygınlaştırmak amacıyla, Amasralı ve Kurucaşile’li Fındık üreticisi ve Bartın Üniversitesi Organik Tarım Bölümü öğrencilerine örnek bahçeler gezdirildi.

    Karasu Köyünde Ümit Sünem ve Karasu köyü Muhtarı Nadir Küçükaltay’ın örnek bahçeleri, Karamazak Köyünde fındıkta çit dikim teknikleri ile Hacıosmanoğlu Köyünde bahçe ziyaretleri yapıldı. Bahçe ziyaretlerine İl Müdür Vekili Abdurrahman Türkmen, İl Müdür Yardımcısı V. Cevdet Akyüz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü İbrahim Yıldırım, Amasra İlçe Müdürü Hakan Çubukluöz, Kurucaşile İlçe Müdürlüğü teknik personeli ve fındık üreticileri katılım sağladılar.

    Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “ Proje çalışmalarına ilgi gösteren önder çiftçilerimize teşekkür ediyor, üretim sezonu boyunca sahada çalışan Fındık Timlerimizi de kutluyor, fındık üreticilerimize bol mahsul ve bereketli kazançlar diliyoruz.” İfadelerine yer verildi.

AdminAdmin