Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 23-07-2021 22:15   Güncelleme : 23-07-2021 22:19

Vali Güner’in basın bayramı mesajı

Bartın Valisi Sinan Güner 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı.

Vali Güner’in basın bayramı mesajı

Tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

    Bartın Valisi Sinan Güner 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Vali Güner mesajında; “24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması ile her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

    Çağdaş ve demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından biri, saydam ve katılımcı yönetim ilkesinin temel taşı ve çağdaş demokrasilerin olmazsa olmazı olan basın, kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde haber vererek toplumu aydınlatmakta, meslek ilkelerine ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

    Tarihin her döneminde milletin gözü kulağı ve sesi olan basın, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir. Bugüne kadar İlimizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, İlimizin sosyal kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın, görevlerini bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

    Bu duygu ve düşüncelerle Türk basınında sansürün kaldırılışının yıldönümü vesilesiyle, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, İlimizde halkımıza haber ve bilgi ulaştırma yolunda gayret ve çaba sarfeden tüm basın mensuplarının " 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı"nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

AdminAdmin