Son Dakika
Giriş Tarihi : 22-07-2021 13:24   Güncelleme : 11-09-2021 16:23

Ulus Sarıfasıl köyündeki ağır yaralamalı kaza aydınlatıldı

Anahtarlık şeklindeki suikast silahıyla vurulmuş!

Ulus Sarıfasıl köyündeki ağır yaralamalı kaza aydınlatıldı

Jandarma, suç aletine el koydu, incelemeler ve adli işlemler devam ediyor.

JANDARMADAN AÇIKLAMA GELDİ

        Bayram tatili için İstanbul’dan Bartın’ın Ulus İlçesi Sarıfasıl köyüne Annesiyle birlikte Dayısının yanına gelen 30 yaşındaki G.E. Annesinin suikast silahıyla oynadığı sırada silah ateş alıp göğsünden vuruldu. Olayla ilgili valilik aracılığıyla jandarmadan yapılan açıklamada; “İsranbul’da yaşayan G.E. (30 yaşında, Erkek, Zonguldak Nüfusuna kayıtlı), Kurban Bayramı tatilini geçirmek üzere 21.07.2021 tarihinde Bartın’ın Ulus İlçesi Sarıfasıl köyünde yaşayan Dayısının yanına annesi ile birlikte gelmiş ve Dayısına ait evin önünde otururken saat 15.00 sıralarında nereden geldiği belli olmadığı belirtilen bir mermi ile göğsünden yaralanması üzerine 112 Sağlık ekiplerince Bartın Devlet Hastanesine sevk edildi.

      Jandarmanın JASAT, Olay Yeri İnceleme ve İstihbarat Unsuru destekli özel ekip vasıtasıyla Dedektif gibi her bir ayrıntıyı değerlendirilmek suretiyle kapsamlı araştırma ve soruşturma başlattığı, Ulus İlçe Jandarma Komutanı dahil Bartın Devlet Hastanesinde yaralı şahıs ile sağlık personeli refakatinde görüşme yaptığı, olayın nasıl olduğunu tespite çalıştığı, daha sonra Sarıfasıl köyünde devam eden çalışmalara yoğunlaştığı görülmüştür.

      Merak ve endişe uyandıran olayla ilgili Köyde bulunan Görgü tanıkları dahil olayın nasıl olduğunu bilinmediği yönünde ilerleyen çalışmalarını Bayram günü gece yarısına kadar derinleştiren Jandarma ekipleri sonunda aydınlattı.

      Olayda yaralanan G.E.nin kendisine ait ve aslında içinde 2 tabanca mermisi konulan ve üzerinde ünlü bir otomobil markasına ait logo bulunan anahtarlık şeklindeki silahı olduğu, bu anahtarlığı merak eden Annesi G.E.’nin ( 62 yaşında, Ulus Nüfusuna Kayıtlı)  kurcalarken silahın birden patlaması sonucu olayın gerçekleştiğini ortaya çıkardı.  Jandarma, suç aletine el koyarak incelemelerine ve adli işlemlere devam etmektedir.

      Yaralı G.E.’nin ileri tetkik ve tedavi için Bolu İzzet Baysal Hastanesine sevk edilip tedavisinin devam ettiği, durumunun iyi olduğu bilgisi alınmıştır.

AdminAdmin