Güncel
Giriş Tarihi : 17-07-2021 18:06   Güncelleme : 07-09-2021 16:15

Amasra’da bayram öncesi otel ve pansiyonlar doldu

Amasra bayrama hazır!

Amasra’da bayram öncesi otel ve pansiyonlar doldu

Amasra’ya bu Kurban Bayramı tatilinde günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turistin gelmesi bekleniyor.

    Amasra’da Kurban Bayramı öncesi otel ve pansiyonların rezervasyonları doldu. Kovit-19 koronavirüs kısıtlamalarının kalkmasının ardından normalleşme döneminde Amasra’da Kurban bayramı öncesi alınan rezervasyonlarla 5 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların yüzde 100’ü doldu. 6 bin 600 nüfuslu Amasra’ya bu bayram tatilinde günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turistin gelmesi bekleniyor.

    Bayram tatilini tarihi ve doğal güzellikleriyle Salatası ve balık restoranlarıyla ünlü Karadeniz'in şirin ilçesi Amasra'da geçirmek isteyenler rezervasyonlarını günler öncesinden yaptırdı. Amasra'da yaklaşık 5 bin yatak kapasitesi bulunan otel ve pansiyonların rezervasyonları günler öncesinden ful doldu.

    Tatilcilerin 3000 yıllık tarihi olan Bartın’ın turistik ilçesi Amasra'ya ilgisi her geçen gün artıyor. Amasra tarihi eserlerinin yanı sıra yeşilin her tonunun denizin mavisiyle bütünleştiren doğasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Batı Karadeniz’in sessiz ve huzurlu köşelerinden biri olan muhteşem manzaralı tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ünlü Amasra ilçesinde, Helenistik döneminden Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine kadar çok sayıda tarihi eserinde bulunduğu 3 bin yıllık tarihi geçmişiyle turistlerin ilgisini çeken Amasra’da otellerin yanı sıra ev pansiyonculuğu da büyük ilgi görüyor.

      Yaz sezonu ile birlikte deniz sezonunun da devam ettiği Amasra kalesi, Amasra müzesi, Çekiciler çarşısı, Kraliçe Amastris’in denize girdiği hamam ve Amasra büyük liman ile küçük liman plajlarının Kurban bayramı boyunca yoğun geçmesi beklenirken yaz sezonu dolayısıyla yoğunluğun bayram sonrası da devam etmesi bekleniyor.

AdminAdmin