Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 26-06-2021 22:46   Güncelleme : 26-06-2021 22:50

Amasra halk pazarı otopark mı oldu?

Pazaryeri otopark, Çocuk bahçesi satış yeri.

Amasra halk pazarı otopark mı oldu?

Açıcı: Pazaryerini otopark yaptılar, Her yer seyyar satıcıların işgali altında.  Şu anda Amasra belediyesi çıkmazda ve şaşkın durumda.

    Amasra Belediyesi tarafından Halk pazarının otopark yapılmasına Amasra eski Belediye başkanı Rıfat Açıcı tepki gösterdi. Eski başkan Açıcı yaptığı açıklamada; “Amasra belediyesi Amasra halk-galla-pazarını yok etti.

    Yıllardan beri bugüne kadar haftanın yedi günü Amasra halk galla pazarı olarak görev yapan pazaryeri artık yalnız Salı ve Cuma günleri Pazaryeri olarak görev yapacak.

İmar planında Pazar yeri alanı olan bugüne kadar her gün Amasralı kadınlar bahçe ve tarlalarında ürettikleri ürünlerini pazara gelerek sattıkları ürünlerle ev ekonomisine katkıda bulunuyorlardı. Amasra Belediyesi şimdi bu kadınları da işsiz bıraktı.

    Amasra halk galla pazarı 10-15 oto için otopark yapılarak üretici kadınların issiz bırakılmaları çok üzücü olmuştur. Bugünkü ekonomik krizinde ve virüs krizinde bunun yapılması kötü olmuştur. Üretici kadınlar arkadan hançerlenmişlerdir. Pazarcı kadınlara yeni yer gösterilmiştir ama bu yere şu ana kadar hiç kimse yerleştirilememiştir. PTT binasının karşısı gösterilmiştir, orası kaldırımdır ve çocuk bahçesidir. Daha önce de bu çocuk bahçesinde turistik eşya satanlara da yer göstermişlerdi.

    Öyle anlaşılıyor ki Amasra da imar planı uygulanmıyor.  İmar planı raflara kaldırılıyor. Her şey rastgele yollar otoparklar için ihale ediliyor. Çocuk bahçesinde satıcılar çadırlarda hediyelik eşya satışı yapıyor.  Pazaryeri otopark yapılıyor, Otopark pazar yeri yapılıyor.  Şuanda her yer seyyar satıcıların işgali altında.

    Amasra yaşanamaz durumdadır. Yollar otoların işgalinde yaya olmak çok zor. Yeni otopark yerleri pazaryerleri şart. Şu anda Amasra belediyesi çıkmazda ve şaşkın durumda.”

AdminAdmin