Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 23-06-2021 20:10   Güncelleme : 16-07-2021 10:42

Amasra Plajı sınıflara ayrılmış oldu!

Amasra’da Altıokun halkçılık oku paramparça edildi.

Amasra Plajı sınıflara ayrılmış oldu!

Rıfat Açıcı: Halka büyük bir manevi ve maddi darbe vuruldu. Plajlar halkındır satılamaz.

    Amasra Belediyesi tarafından Amasra Büyük Liman Halk Plajının ihale yöntemiyle özelleştirilmesine küçük bir bölümün ise Halk Plajı olarak bırakılmasına Amasra eski Belediye başkanı Rıfat Açıcı’dan sert tepki.

    3.dönem seçilerek Amasra belediye başkanlığı yapan Rıfat Açıcı yaptığı açıklamada; “Benim döneminde Amasra Büyük Liman Plajı Halk Plajıydı. Benden önce plaja giriş paralıydı ve ücretliydi.

    Ben bedava parasız yapmıştım, Simdi ise bu plaj resmen ihale ile satıldı. 2 bölüm özel sektöre verildi. 1 bölüm yelken kulübüne verildi. 1 küçük bir bölümde halk plajında bırakıldı. Plaj sınıflara ayrılmış oldu. Halk rahatsız edildi. Amasra’da Altıokun halkçılık oku paramparça edildi. Bu durumda bu ekonomik krizde ve virüs krizinde yaratıldı.

    Halka büyük bir manevi ve maddi darbe vuruldu. Plajlar halkındır satılamaz. Yine benim dönemimde plajın kumları havalandırılırdı ve denizden taze yeni kumlar getirilirdi. Artık Amasra plajlarına mavi bayraklar dikilmelidir. Özelleştirilmesi hiç akla getirilmemelidir. Plajlara gerekli olan yatırımlar yapılmadan halka hizmet edilemez.”

AdminAdmin