Güncel
Giriş Tarihi : 20-05-2021 22:28   Güncelleme : 20-07-2021 00:53

Dünya arı günü kutlu olsun

İl Müdürü Yasin Önder’in Dünya Arı Günü mesajı...

Dünya arı günü kutlu olsun

Arıcılarımızın Dünya Arı Günlerini Kutluyor; bol ve bereketli bir üretim sezonu diliyoruz.

    Eşsiz florası ve üretim kültürüyle Kestane Balında önemli bir üretim merkezi olan Bartın’ımızın hayvansal üretim gelirleri içerisinde önemli payı arıcılarımız sağlamaktadır. Ata mesleği olarak algılananan arıcılığın, plan dahilinde eğitimli insan kaynağının devreye sokularak özellikle genç çiftcilerimiz ve kadınlarımız öncülüğünde sürdürülmesi yolunda kurs programlarımıza ve uygulamalı eğitimlerimize devam ediyoruz.

    Bartın İlinde 74 Tarımsal Proje Rehberliği ve BAKKA' nın finansman öncülüğünde Bartın Balının Üretimi, Kalite ve Standardizasyonu Ön Fizibilite Raporunun hazırlığı yanısıra, Bartın İli Arı Yetiştiricileri Birliğimizin başvuru sahipliğinde Bartın Kestane Balının Coğrafi İşaretli Ürün olarak tescili için Türk Patent Enstitüsüne başvuruda bulunulması ilimiz arıcılığının sürdürülebilirliği açısından memnuniyet verici çalışmalardır.

    Bu çalışmalara kurumsal olarak katkı sunuyor olmamız; başta arıcı ailelerimize olan vefanın yanısıra, tüketicilerimize sağlıklı ve standart kaliteli ürün güvenliğinin sağlanması adına teminat sunan gayretlerin sadece bir parçasıdır. Çalışmalarımıza paydaş kuruluşlarımızla el ele vererek devam edeceğiz. Zira şunun bilincindeyiz: Arı Varsa Yarınlar Var / Arıcı Varsa Kırsalda Hayat Var." yaklaşımından hareketle Arıcılarımızın Dünya Arı Günlerini Kutluyor; bol ve bereketli bir üretim sezonu diliyoruz.

Yasin ÖNDER

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü

hızlı ve öfkeli 9 izle
AdminAdmin