Son Dakika
Giriş Tarihi : 21-04-2021 21:35   Güncelleme : 19-05-2021 22:47

Külliye inşaatında kanuna aykırı çalışma mı var?

Diyanet görevlisi: Belediye tarafından bize buradaki göletleri boşaltmamız söylendi.

Külliye inşaatında kanuna aykırı çalışma mı var?

Ertan Çolakoğlu: Mahkeme tarafından durdurulan Külliye inşaatının suyunu boşaltıyorlar oraya girilemez hiçbir işlem yapılamaz, Milletin sabrını zorluyorsunuz.

Haber/Fotoğraf-Video: Özkan Küçüktabak

    Geçtiğimiz aylarda Zonguldak İdari Mahkemesi 1886 yıllarında kurulan Memleket Hastanesi olarak çalışan tarihi kökleri olan okulun YIKILMAMASI gerektiğini Karabük koruma kuruluna bildirilmiş, Karabük Koruma Kurulu tüm müracaatları geri çevirdiği halde mahkeme kararına uyarak tarihi binayı 1. DERECEDE KORUNMASI GEREKEN VARLIK olarak tescil etmiş.

    Vatandaşların İhbarı Üzerine; Külliye için yıkılan EML alanının çalışma yapıldığına dair (Yargıtay’ca bir kazma daha vurulamayacak kararına istinaten) duyum aldık, gittik ve yerinde tespit ettik.

    Oradaki inşaat görevlisi gibi olan Diyanet görevlisi bize yaptığı açıklamada Belediye tarafından bize buradaki göletleri boşaltmamız söylendi. Biz de boşaltıyoruz dedi.

    Zonguldak İdari Mahkemesi tarafından durdurulan Külliye inşaatı çalışmalarına tepki gösteren Vatan Partisi Bartın İl Başkanı Ertan Çolakoğlu’da olay yerine giderek Mahkeme tarafından durdurulan Külliye inşaatının suyunu boşaltıyorlar oraya girilemez hiçbir işlem yapılamaz, Milletin sabrını zorluyorsunuz.” dedi

    Geçtiğimiz Şubat ayında Eğitim-Sen in yetkilendirmesiyle Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na açmış olduğu 2019/1133 Esas nolu dava dosyasında yaptırmış olduğu bilirkişi heyeti incelemesi sonucu hazırlanan raporu esas alarak Danıştay 6. Dairesi nin11/06/2020 tarih 2020/5186 sayılı kararını da değerlendirip tescil başvurusun reddine ilişkin kurul kararının iptaline 15/12/2020 tarihinde oybirliği ile karar vermişti.

    Konu Ulusal Kanal TV ve Tele 1 TV’de haber konusu olmuştu.

AdminAdmin