Genel
Giriş Tarihi : 29-03-2021 21:26   Güncelleme : 22-04-2021 18:28

Kovid-19 risk haritası açıklandı: 58 il kırmızı oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yeni risk haritasını paylaştı.

Kovid-19 risk haritası açıklandı: 58 il kırmızı oldu

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Bartın ili dahil kırmızı kategorideki 58 ilde Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı geldi.

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası koronavirüs pandemisi kapsamında alınan yeni tedbirleri açıklarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yeni risk haritasını paylaştı.

    Erdoğan'ın açıkladığı karara göre İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Bartın ili dahil Zonguldak ve Karabük kırmızı kategorideki 58 ilde Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı geldi.

    Kovid-19 risk değerlendirme haritasına göre İstanbul, Ankara ve İzmir çok yüksek riskli (kırmızı) kategoride yer aldı, düşük riskli (mavi) kategoride yer alan tek il ise Şırnak oldu.

    Kovid-19 risk değerlendirme haritasına göre İstanbul, Ankara ve İzmir çok yüksek riskli (kırmızı) kategoride yer aldı. Türkiye genelinde düşük riskli (mavi) kategoride yer alan tek il Şırnak oldu. Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Batman, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Uşak,     Kovid-19'da orta riskli (sarı) iller oldu.

    Haritaya göre; Türkiye'de tek mavi il (düşük riskli) Şırnak kaldı. 1 Mart'tan bu yana 41 il daha kırmızı kategoriye girdi. Bu kapsamda; Türkiye'de İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 58 ilde cumartesi kısıtlaması geri geldi.

    Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşı programı toplum bağışıklığını sağlayana kadar mücadele etmeliyiz. Zor olanı aştık kolay olanı kaybetmeyelim." değerlendirmesinde bulundu.

AdminAdmin