Yerel Yönetimler
Giriş Tarihi : 10-03-2021 21:12   Güncelleme : 10-03-2021 21:16

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinden yeni kararlar

Otobüs terminallerinde faaliyette bulunan yeme-içme (lokanta, restoran, kafeterya, pastane vb.) yerler Covid-19 Salgın tedbirlere uymak kaydıyla iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarında belirtilen çalışma saatlerine uygun şekilde faaliyet gösterebilecek.

 İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinden yeni kararlar

Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı uhdesinde olan Kur’an Kursu öğretim programlarında tedbirlere ve talimatlara uyulması kaydıyla yüz yüze eğitime başlanmasına karar verildi.

    Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 10.03.2021 Çarşamba günü Vali Sinan Güner Başkanlığında, olağanüstü toplanarak; birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) Salgını nedeniyle aşağıdaki kararları alındı.

Valilikten yapılan açıklamada:

    1-İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimizin 08.01.2021 tarih ve 1 no’lu kararının 1. maddesi ile “İlimiz genelinde zaruri olan ve açılmasına Valilik tarafından izin verilen yaygın eğitim kurslarında Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından yayınlanan Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde belirtilen tedbirlere uyulması şartıyla yüz yüze eğitimlere başlanılmasına” karar verilmişti. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı uhdesinde olan Kur’an Kursu öğretim programlarında Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberleri ile Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan tedbirlere ve talimatlara uyulması kaydı ile yüz yüze eğitime başlanmasına,

    2-İlimiz genelinde otobüs terminallerinde faaliyette bulunan yeme-içme (lokanta, restoran, kafeterya, pastane vb.) yerlerinin Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen tedbirlere uymak kaydıyla iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarında belirtilen çalışma saatlerine uygun şekilde faaliyet göstermelerine,

    3-Alınan bu kararların sorumlu Vali Yardımcısı’nın koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğünce takip edilmesine, ilgili kurum ve kuruluşlara verilen görevlerin gecikmeksizin ikmal edilmesine karar verilmiştir.”

AdminAdmin