Asayiş
Giriş Tarihi : 24-02-2021 20:01   Güncelleme : 24-02-2021 20:10

Emniyetten önemli uyarılar!

Uyuşturucu ile Mücadelede…

Emniyetten önemli uyarılar!

Siber Suçlarla Mücadele.

    Bartın İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “ Uyuşturucu ve Siber Suçlarla Mücadele kapsamında uyarılarda bulunuldu.

    Gelişen teknoloji ile Bilişim Sistemleri ve İnternet kullanımı hayatın vazgeçilmez unsurları haline gelmiştir. Teknolojinin insan hayatına getirdiği birçok olumlu etki ile beraber olumsuz etkileri de mevcuttur. Özellikle çocukların uzun süre internet ortamlarında bulunması bunların suç mağduru olma ihtimallerini arttırmaktadır. Öte yandan bilinçsiz kullanım, çevrimiçi dolandırıcılık ve benzeri suçlara kolaylık sağlamakta vatandaşlarımız ve kurumsal yapılar bu konularda maddi anlamda da mağdur olabilmektedir.

     Bu çerçevede Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve İl Şube Müdürlükleri tarafından koordineli olarak güvenli internet, bilinçli sosyal medya kullanımı ve çevrimiçi dolandırıcılığa karşı bilinçlendirmek amacıyla farkındalık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

     Bu bağlamda yeknesaklığın sağlanması amacıyla Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca çocuklar başta olmak üzere her yaş gurubuna yönelik; teknoloji bağımlılığını önlemede etkin rol alan, güvenli ve kontrollü internet kullanımı becerilerini kazandırmayı hedefleyen, siber farkındalık faaliyetleri konusunda çalışma yapmak üzere 20.01.2020 tarihli Genel Müdürlük Makam Oluru ile SİBERAY programı oluşturulmuştur

     SİBERAY programı kapsamında Bartın Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce şehir merkezinde farklı noktada billboard çalışması yapılmış ayrıca kamu kurum ve kuruluşları, otogar ve duraklara bilgilendirme afişleri asılmıştır. 
     “En İyi Narkotik Polisi Anne”

           İçişleri Bakanlığımız tarafından, çocuklarımız ve gençlerimizin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla  , “NARKOREHBER” modülü içerisinde “En İyi Narkotik Polisi Anne” teması hayata geçirilmiştir.

           Uyuşturucu ile Mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüldüğü proje kapsamında Bartın  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, 15-16.02.2021 günü 75 anne ve anne adayına  Zoom Programı üzerinden online olarak “En İyi Narkotik Polisi Anne” eğitimi verilmiş, ayrıca “UYUMA” uygulaması projesi anlatılmıştır.”

AdminAdmin