Son Dakika
Giriş Tarihi : 20-02-2021 18:25   Güncelleme : 20-02-2021 19:09

Alınan kararlar tavsiye niteliğindedir!

Valilikten son dakika açıklaması.

Alınan kararlar tavsiye niteliğindedir!

Alınan tavsiye kararları yanlış anlaşılmaya neden olmuştur.

    Bartın İl Pandemi Kurulu tarafından alınan tavsiye kararları basın ve sosyal medyada farklı yorumlara yol açması üzerine Bartın Valiliğinden açıklama geldi.
    Ulusal medyada ‘Normalleşme kararını açıklayan ilk il Bartın oldu’ Haberler üzerine valilikten açıklama geldi.  Bartın Valiliğinden yapılan açıklamada; “ Alınan kararların tavsiye niteliğinde olduğu ve nihai kararın başta Cumhurbaşkanının talimatları doğrultusunda alınacak kararlara göre İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınacağı belirtildi.
İşte o açıklama:

    18 Şubat 2021 tarihinde toplanan İl Pandemi Koordinasyon Kurulu’nda alınan tavsiye kararları hakkında basın yayın organlarında çıkan haber ve yorumlar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.
     Bilindiği gibi İllerde bulaşıcı hastalıklarla ilgili tedbir kararlarını almak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisleri’nin yetkisi dâhilindedir.

    İl Pandemi Koordinasyon Kurulları bu meclislere alacakları kararlarda danışmanlık yapan ve tavsiyede bulunan alt kurullardır.
Haber ve yorumlara konu olan kurul kararı, İlimizdeki okulların fiziki yapısı, sınıf mevcutları, vaka sayıları ve aşılama durumunun birlikte değerlendirilmesi sonucu alınan bir tavsiye kararıdır.
    Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı olmak üzere verilecek talimatlar ve alınacak kararlara göre İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, nihai kararı verecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

AdminAdmin