Asayiş
Giriş Tarihi : 13-02-2021 22:00   Güncelleme : 02-03-2021 18:18

Jandarmadan uyuşturucu ve silah kaçakçısına şok baskın

Gözaltına alınan M.Ö., Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği Amasra adli makamlarınca tutuklanarak Bartın Cezaevine gönderildi.

Jandarmadan uyuşturucu ve silah kaçakçısına şok baskın

1 Av tüfeği namlusu ve Uzun Namlulu Silah Dürbünü, 30 Adet 9 mm tabanca fişeği, 10 Adet yasadışı kapsamda Kama ve Bıçak ele geçirildi.

    Bartın Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlarıyla, Bartın İl Jandarma Komutanlığınca bölgemizde uyuşturucu madde imal ve ticaretini yapanların deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde, 11.02.2021 günü Bartın ili Kurucaşile ilçesi Başköy Köyü nüfusuna kayıtlı M. Ö. (49 yaşında, Başköy, Erkek) isimli şahsın elinde uyuşturucu madde bulundurduğu, satışını yaptığı ve kısa sürede elden çıkaracağına dair istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine operasyon yapıldı.

        İl Jandarma Komutanlığı istihbarat, KOM ve Kurucaşile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bomba Arama ile Narkotik Köpek unsurlarının MİKA ve CESUR isimli dedektör köpeklerinin desteğinde yapılan operasyon sonucunda, satışa hazır kavanozlar ve özel hazırlanmış küçük paketler içinde (300) Gram Kubar Esrarla birlikte M.Ö. suçüstü yakalanmış, ayrıca;

       -2 Av Tüfeği ve yüzlerce av tüfeği fişeği ve boş kartuş, kartuş doldurma aparat ve tapalarıyla bol miktarda saçma,

       - 1 Av tüfeği namlusu ve Uzun Namlulu Silah Dürbünü,

        - 30 Adet 9 mm tabanca fişeği,

        - 10 Adet yasadışı kapsamda Kama ve Bıçak ele geçirildi.

        Gözaltına alınan M.Ö., Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevk edildiği Amasra adli makamlarınca tutuklanarak Bartın Cezaevine teslim edildi.

AdminAdmin