Asayiş
Giriş Tarihi : 28-01-2021 12:18   Güncelleme : 15-02-2021 13:24

Piyasaya binlerce sahte para süren zanlı tutuklandı

Olay Arıt ve Aydınlar köylerinde yaşandı.

Piyasaya binlerce sahte para süren zanlı tutuklandı

Olay şüphelisi E.T. yakalanarak gözaltına alınmış, 27.01.2021 günü çıkarıldığı Bartın Adliyesinde Adli Makamlarca tutuklanarak Bartın Kapalı Cezaevine gönderildi.

JANDARMA DEDEKTİFLERİ KAR KIŞ DEMEDEN ADALETİN VE MİLLETİNİN EMRİNDE, SUÇLULARIN PEŞİNDE!

       Bartın Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda,  Bartın İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, KOM ve JASAT destekli olarak Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Piyasaya sahte para sürmeye yönelik girişimleri deşifre etmeye yönelik olarak yürüttüğü çalışmalar neticesinde; Arıt ve Aydınlar köylerinde esnaflık yapan N. Ö. (66 yaşında), F. B. (63 yaşında), M.T. (69 Yaşında), M. T. (38 Yaşında) ve R. K. (52 Yaşında) isimli şahıslardan alışveriş yapıp arasına sahte paraları karıştırarak ödeme yapmak suretiyle Piyasaya sahte 100 TL’lik banknot olarak para sürmeye çalışan E.T. (29 Yaşında, Bartın) isimli şahsı suçüstü yakaladı.

SERİ NUMARALARI AYNI OLAN ONLARCA SAHTE 50 VE 100 TL BANKNOTLARA EL KONULDU

        Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), diğer adıyla Jandarma Dedektifleri destekli oluşturulan ekipler tarafından; yoğun kar yağışı nedeniyle yolların kapanmasından ve elektrik kesintileriyle ortaya çıkan zorlu kış şartlarıyla mücadele edilmesini fırsat bilip esnafımızı zarara sokma, alınteri kazancına sahtekarlıkla göz dikme teşebbüslerine karşı tedbir almak ve işin tüm yönleriyle ortaya çıkarılması noktasında Emniyet Müdürlüğü ve ilgili tüm birimlerle yakın çalışma içinde olduğu, son günlerde Bartın şehir merkezinde, köy ve kasabalarda, çevre İllerde Piyasaya sürülmeye çalışılan sahte paraların seri numaralarından aynı olan onlarca sahte 50 ve 100 TL banknotları belirlediği, kaynağına ulaşma kararlılığı ile soruşturmayı derinleştirdiği bilgisi alınmıştır.

BİNLERCE LİRALIK SAHTE PARALARI ELE GEÇİRDİ

        Yapılan çalışmalar sonucunda, içinde 50 Liralık Banknotların da bulunduğu, büyük bölümü 100 TL’lik banknotlardan oluşan binlerce liralık sahte paraları ele geçirdi.

        Olay şüphelisi E.T. yakalanarak gözaltına alınmış, 27.01.2021 günü çıkarıldığı Bartın Adliyesinde Adli Makamlarca tutuklanarak Bartın Kapalı Cezaevine gönderildi.

AdminAdmin