Sivil Toplum
Giriş Tarihi : 09-01-2021 21:15   Güncelleme : 09-01-2021 21:26

Genç İş İnsanlarının Gazeteciler Günü mesajı

BARTIN GENÇ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

Genç İş İnsanlarının Gazeteciler Günü mesajı

İlimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarız.

    Bartın Genç İş İnsanları Dernek Başkanı Alkım Tan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Tüm basın mensuplarının gününü kutlayan Bartın GİAD Başkanı Alkım Tan mesajında şunlara yer verdi;

    “Bilindiği üzere 212 sayılı yasanın kabul edilmesiyle basın mesleğini icra edenlerin sosyal haklarında bir takım düzenlemelere gidilmiş ve bu gelişme Türk basınında bir dönüm noktası kabul edilerek Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

    Demokrasinin ve günümüz yönetim erkinin vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelen basın, kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek adına kişilik haklarına saygılı, ilkeli,  doğru ve tarafsız haber verme gibi birçok önemli değeri bünyesinde barındıran çok yönlü bir meslek haline gelmiştir.

    Gazetecilik mesleğini, ilkeleriyle kendilerine düstur edinmiş olan gazetecilerimiz, köklü gelenekleriyle, yeni teknolojiler, gelişen ve çeşitlenen iletişim kaynaklarıyla görevlerini ifa ederken aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle bir yandan toplumun sağlıklı işlemesine katkı sunmakta diğer yandan ise bireylerin ve halkın talep ve beklentilerini en iyi şekilde yansıtarak kamusal bir görevi de yerine getirmektedirler. Bu açıdan basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir.

    Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.”

AdminAdmin