Asayiş
Giriş Tarihi : 07-12-2020 17:42   Güncelleme : 28-12-2020 11:34

Sokağa çıkma yasağını ihlal eden 44 kişiye ceza kesildi

Emniyet ve Jandarmadan sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere cezai işlem!

Sokağa çıkma yasağını ihlal eden 44 kişiye ceza kesildi

Hafta sonu kurallara riayet etmeyen 44 kişi hakkında sokağa çıkma yasağı ihlalinden işlem yapıldı.

    Bartın’da hafta sonu sokağa çıkma yasağını ihlal eden 44 kişi hakkında ihlalinden işlem yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada; “ Koronavirüs salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal döneminde birçok tedbir alınmaktadır.

    Bu kapsamda sokağa çıkma yasağının uygulandığı İlimizde Kolluk Kuvvetlerimizce  (İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı) Koronavirüs yayılım hızını düşürmek için 04.12.2020 Cuma günü saat:21.00’ dan 07.12.2020 Pazartesi günü saat: 05:00’a kadar İlimizde sokağa çıkma kısıtlamasında alınan tedbirler ve Drone ile yapılan denetimlerde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan vatandaşlarımız dışında tüm vatandaşlarımızın evinde kalması sağlanmaktadır.

    Hafta sonu evinde kalmayarak kurallara riayet etmeyen (44) kırkdört kişi hakkında sokağa çıkma yasağı ihlalinden işlem yapılmıştır. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir.” denildi

AdminAdmin