Asayiş
Giriş Tarihi : 29-11-2020 13:27   Güncelleme : 29-11-2020 13:30

Hem ev sahibine hem de misafirlere 3150’şer TL ceza

Olay Kemerköprü Mahallesinde meydana geldi.

Hem ev sahibine hem de misafirlere 3150’şer TL ceza

Ev sahibi Y.Y misafirlikte bulunan A.B. ve K.C. isimli şahıslara 3 bin 150’şer TL olmak üzere toplam 9 bin 450 TL idari para cezası kesildi.

    Bartın Kemerköprü Mahallesinde aşırı gürültü üzerine polis ekiplerince kontrol edilen bir evde iki kişinin misafir olarak bulunduğunun tespit edilmesi üzerine ev sahibi ve misafir iki olan kişiye toplam 9 bin 450 TL idari para cezası kesildi.

    Dün akşam saatlerinde Kemer Köprü Mahallesindeki gürültüler üzerine Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gürültülerin geldiği evde kontrol gerçekleştirildi. Yapılan kontrolde Y.Y. isimli ikamet sahibi dışında A.B. ve K.C. isimli iki kişinin evde misafir olarak bulunduğu tespit edildi.

    Bartın İl Hıfzıssıhha Meclisi kararınca sosyal izolasyonun temini, fiziki mesafenin korunması ve hastalığın yayılım hızının kontrol altında tutulması amacıyla İl genelinde aile ve akraba ziyaretleri ile birlikte hane ziyaretleri yasaklanırken, bu kuralı ihlal eden ev sahibi Y.Y., misafirlikte bulunan A.B. ve K.C. isimli şahıslara 3 bin 150’şer TL olmak üzere toplam 9 bin 450 TL idari para cezası uygulandı.

AdminAdmin