Asayiş
Giriş Tarihi : 05-11-2020 22:31   Güncelleme : 22-11-2020 21:56

Jandarmadan Silah Operasyonu!

Jandarma ekipleri tarafından Bartın merkez bağlı Bayıryüzü Köyünde belirlenen adreslere operasyon düzenlendi.

Jandarmadan Silah Operasyonu!

5 Adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 1 adet av tüfeği, 1 adet 20 cm uzunluğunda kama ve 295 adet çeşitli ebatlarda fişek ele geçirildi.

    Bartın’da Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna Muhalefet eden şahısların faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla Jandarma ekipleri tarafından şok operasyon gerçekleştirildi.

    Bartın İl Jandarma Komutanlığı KEP, KAFES ve JABS gibi teknik programlarla gerçekleştirdiği takipler sonucunda yapılan operasyonda 5 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 1 adet av tüfeği, 1 adet 20 cm uzunluğunda kama ve 295 adet çeşitli ebatlarda fişek ele geçirildi.

    Jandarma ekiplerinin istihbarı çalışmaların yanı sıra KEP, KAFES ve JABS gibi teknik programlarla sürdürdüğü takiplerin sonucunda Bartın merkez bağlı Bayıryüzü Köyünde belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Bomba tespit köpeği Mika’nın da katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda 5 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 1 adet av tüfeği, 1 adet 20 cm uzunluğunda kama, 295 adet çeşitli ebatlarda fişek ele geçirildi. Şüpheli zanlı M. K., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere Adli Kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AdminAdmin