Advert
Advert
Advert

Sen Atatürk düşmanı mısın sayın müdür?

Bu Müdürü Hangi Siyasiler Kollayıp Koruyor?

Sen Atatürk düşmanı mısın sayın müdür?
Sen Atatürk düşmanı mısın sayın müdür? Admin
Bu içerik 3658 kez okundu.
Advert

Bartın’a yakışmayan bu müdür kim ve kimler tarafından korunup kollanıyor?

BARTIN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YAŞAR DEMİR BU KEZ DE ATATÜRK'Ü GENELGEDEN SİLMİŞ!

Yılbaşını kutlamayın, Başı açık kız görünce sinirleniyorum" diyen Bartın’a Sıbyan mektepleri açan Sözcü Gazetesi, FOX TV, Halk TV, Kanal D Ana Haber, Tele 1TV, Oda TV, Yani Çağ Gazetesi ve Gerçek Gündemde yer alarak ülke genelinde bomba etkisi yaratan Bartın Milli İl Eğitim Müdürü Yaşar Demir, bu kez de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın açık talimatına rağmen Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün adını genelgeden çıkardı. FOX TV ana haberde Fatih Portakal sayın müdür sen Atatürk düşmanı mısın? Diye sordu. CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya Mecliste FOX TV parlamento muhabirine Bartın Milli İl Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkındaki detayları anlattı. Yalçınkaya’nın açıklamaları FOX TV ana haber bülteninde yer aldı. Müdür Demir hakkındaki iddialar Türkiye gündeminde bomba etkisi yarattı. Eğitim Bir-Sen Genel başkanının yakın arkadaşı olduğu söylenilen Müdür Yaşar Demir’i Bartın’da hangi siyasiler kollayıp koruyor?

YEREL İNTERNET HABER SİTELERİ GÖRMEZDEN GELDİ      

Ulusalda yayın yapan TV kanallarında ve Ulusal basında manşetlerden verilerek haber konusu olan Müdür Yaşar Demir Bartın yerel internet haber sitelerinin hiçbirinde yer almadı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle Aile Bakanlığı tarafından hazırlanıp resmi kurumlara gönderilen genelgede, “Bütün kurumlar Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılacak” talimatı verildi. Müdür Yaşar Demir ise bu genelgeye dayanarak okullara yolladığı yazıda, “Atatürk posterleri” ifadesini çıkarıp, sadece “Türk Bayrakları ile donatılacak” ifadesine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, yaşanan olayı Meclis'e taşıdı. Yalçınkaya, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan şu sorulara yanıt istedi: İl Milli Eğitim Müdürü'nün tüm okul ve kurum müdürlüklerine yazmış olduğu resmi yazıda Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü “yok sayması” hakkındaki düşünceniz nedir? Siz, Türkiye Cumhuriyeti'nin Milli Eğitim Bakanı olarak kurucu önderimize yapılan bu aleni saygısızlığa karşı nasıl bir işlem yapmayı düşünüyorsunuz? Bu bürokrat, devletimizin kurucu liderinin resimlerini okullara astırmamak suretiyle Ulu Önder'e en hafif tabiriyle saygısızlık yapabilme cüret ve gücünü nereden almaktadır? Bakanlık olarak rahatsızlık duymuyor musunuz?

DANIŞTAYDAN‘İDARECİLİK YAPAMAZ' KARARI VAR

Aynı bürokratın, 21.02.2018 tarihinde Bartın ili Ulus İlçesi'ne bağlı Ulus Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen imamlar toplantısına katıldığı ve yaptığı konuşmada “Okulları gezerken başı açık kız öğrencileri görünce sinirlerine hakim olamadığı” ve öğrencilerin başlarını kapaması için okul müdürlerine uyarılarda bulunarak, fırçaladığına dair ifadeleri basın yoluyla kamuoyuna yansımıştır. Konuyla ilgili olarak, bu kişi hakkında yasal bir işlem başlatılmış mıdır?

Daha önceki görevleri sırasında yapmış olduğu usulsüz işlem ve uygulamalar nedeniyle hakkında mahkeme ve “İdarecilik Yapamaz” kararı da bulunan bu şahıs; ilgili mevzuatların amir hükümlerini ve mevzuatın tanımladığı sorumluluklarını yerine getirmemesine rağmen hangi yasal dayanakla idarecilik görevini sürdürmektedir?

Cumhurbaşkanı hakkındaki eleştiriler, hakaret kabul edilerek onlarca kişi hakkında yasal işlem yürütülürken; Cumhuriyetimizin kurucusu hakkında kabul edilemez tutum içinde olan, halk arasında kin, nefret ve düşmanlık yaratacak davranışlar sergileyerek laik, bilimsel, çağdaş eğitim anlayışından yoksun bir tutumla idarecilik yapan bir kişi hakkında yasal işlemin başlatılamamış olmasının gerekçesi nedir?

AİLE BAKANLIĞI BU TALİMATI GÖNDERDİ

MÜDÜR, YAŞAR DEMİR TALİMATI BÖYLE DEĞİŞTİRDİ

Yaşar Demir Fatih Portakal Rıza Yalçınkaya
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları