Advert
Advert
Advert

Müdür Demir TBMM Gündeminde!

Yalçınkaya TBMM Gündemine Taşıdı

Müdür Demir TBMM Gündeminde!
Müdür Demir TBMM Gündeminde! Admin
Bu içerik 1448 kez okundu.
Advert

Yalçınkaya Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Hakkında Meclis Genel Kurulunda Konuştu…

MÜDÜR YAŞAR DEMİR HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILARAK, DERHAL GÖREVDEN ALINMASINI TALEP ETTİ

CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya Bartın İl Milli kadiköy escort Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in 21 Şubat tarihinde Ulus Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen imamlar toplantısında yaptığı “Okulları gezerken başı açık kız öğrencileri görünce sinirlenerek öğrencilerin başlarını kapaması için okul müdürlerini fırçaladığına” dair sözlerini TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Yalçınkaya, Milli Eğitim Müdürü Demir hakkında soruşturma açılarak, derhal görevden alınmasını talep etti.

        Meclis İçişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Demir’in yaptığı konuşmayı TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Yalçınkaya, yaptığı konuşmada şöyle dedi: “21 Şubat tarihinde Bartın’ın Ulus ilçesinde Ulus Müftülüğü tarafından imamlar toplantısı gerçekleştirilmiş, toplantıya Bartın İl Millî Eğitim Müdürü Yaşar Demir de katılmıştır. Bu kişi, toplantıda yaptığı konuşmada, okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığını ifade etmiştir. Sözlerinden ve uygulamalarından da anlaşıldığı üzere, laik, çağdaş ve bilimsel eğitim anlayışından yoksun olan bu kişi, bir yöneticiye yakışmayacak söylem ve davranış içerisindedir. Bu kişi hakkında daha önceki görevlerinde yaptığı usulsüzlükler nedeniyle ‘İdarecilik yapamaz’ kararı bulunmasına rağmen hâlen Millî Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Tutum ve davranışlarıyla halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden bu şahıs hakkında derhal gerekli soruşturma açılmalı ve görevden alınmalıdır”

       Yalçınkaya, Bartın Valiliği tarafından Ulus’taki toplantının ses ve görüntü kayıtlarına ilişkin inceleme yapılması halinde gerçeklerin ortaya çıkacağını, böylece soruşturmanın daha sağlıklı sürdürüleceğini ve sonuçlandırılacağını vurguladı.

TBMM Gündeminde Yaşar Demir Rıza Yalçınkaya
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları