Advert
Advert
Advert

Müdür Demir hakkında bir suç duyurusu daha!

Tepkilerin Ardı Arkası Kesilmiyor

Müdür Demir hakkında bir suç duyurusu daha!
Müdür Demir hakkında bir suç duyurusu daha! Admin
Bu içerik 1481 kez okundu.
Advert

Bartın Laik Bilimsel Eğitim Hareketi Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında suç duyurusunda bulundu…!

TÜM YETKİLİLERİ ŞİMDİDEN GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında Yerel ve Ulusal basında çıkan haberlere dayanarak Bartın Laik bilimsel eğitim hareketini oluşturan kurumlar tarafından suç duyusunda bulunuldu. Suç duyurusundan sonra Bartın adliye önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Bartın Laik Bilimsel Eğitim Hareketi adına Berrin Küçüktabak okudu. Küçüktabak açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ulusal ve yerel basından aldığımız bilgilere göre; 21/02/2018 tarihinde Ulus İlçesi, İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda Ulus Müftülüğünün düzenlediği Ulus Müftülüğü aylık imamlar toplantısı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu toplantıya Ulus Müftüsü Murat Okuyar,  Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok ve Ulus İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Aslan katılmıştır. Toplantıda Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir söz alarak;

  • “Beni ziyarete gelen bir arkadaşım, “Bizler Köy Enstitüsü Mezunları bodrum escort öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120.000 cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık.” dedi.”
  • “Bizim elimizde 120.000 cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi.”

İfadelerini kullandığını ve sözlerinin devamında;

  • Okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığını,
  • 4 – 6 yaş gurubu çocukların Kuran kurslarında yetiştirilmesi ve örgütlendirilmesi gerektiğinden bahsettiği belirtilmektedir.

Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir yukarıda belirttiğimiz hususlar da göz önünde bulundurularak Köy Enstitüsü mezunu öğretmenlerin dine hakaret ettiklerini iddia ederekKöy Enstitüsü mezunu öğretmenlere karşı alenen hakaret ettiği ve halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği düşünülmektedir. Devamla “Bizim elimizde 120.000 cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi.” sözlerini kullanıp kullanılmadığının araştırılmasını eğer kullanıldıysa bu sözlerin toplumda bir kesimi alenen hedef gösterdiği ortadadır.

           Yine ulusal basın kuruluşlarının haberlerinden edinilen bilgilere dayanılarak; Milli Eğitim Müdürünün :“okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığı”beyanlarının araştırılmasını ve eğer bu sözlerin doğruluğunun tespit edilmesi durumunda Yaşar Demir’in alenen ilimizde ki eğitim öğretim kurumlarında öğrenciler, öğretmenler ve veliler üzerinde baskı kurarak huzurlu bir eğitim öğretim ortamının ortadan kaldırılmasına sebep verdiği aşikardır. Bu beyanların İlimizdeki tüm Eğitim Kurumlarında huzursuzluğa ve ayrımcılığa neden olacağı düşünüldüğünde gerekli araştırmaların yapılarak eğer varsa sorumlu veya sorumluların tespitini ve cezalandırılmasını talep etmekteyiz.

         Yukarıda açıkladığım ve Sayın Savcılık Makamınca ayrıca re ’sen tespit edilecek suçları işleyen Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’den şikayetçi olmakla hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak 5237 sayılı TCK’nın ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmasını Talep ettik. Muhtemeldir ki çocuklarımız öğretmenlerimiz velilerimiz arasında yaşanacak olumsuzlıklara Karşı tüm yetkilileri şimdiden göreve çağırıyoruz. Kin nefret tohumu ekmek isteyenler ektiklerini biçemesin. İlimizdeki tüm insanlar arasında barış ve huzur ortamı bozulmasın istiyoruz. Bizler Veliler öğrenciler öğretmenler duyarlı Bartın Halkı olarak bu tip skandalların  önlenmesi her koşulda ve her şartta takipçisi olacağımızı herkesein huzurunda açıkça söylüyor ve Her onurlu insanın yapması gerektiği gibi istifanın da bir seçenek olduğunu alenen beyan ediyoruz.

Bartın Bilimsel Laik Eğitim Hareketi Adına

Berrin Küçüktabak

Berrin Küçüktabak Suç Duyurusu Yaşar Demir
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları