Advert
Advert
Advert

İşçilerin direnişi devam ediyor

Cumhuriyet Meydanı’nda Eylem Yaptılar

İşçilerin direnişi devam ediyor
İşçilerin direnişi devam ediyor Admin
Bu içerik 578 kez okundu.
Advert

Madenciler eylemlerini Cumhuriyet Meydanı’nda devam ettirdi!

HEMA İŞÇİLERİ CUMHURİYET MEYDANI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Bartın Amasra’da Hattat Holding(HEMA)tarafından işten atılan taşeron maden işçileri 26 Mart’tan bu yana Amasra Tarlaagzı köyünde işyerleri önünde direnişlerini sürdürüyor. Hema yetkilileri işçilerin maaşları ve tazminatlarının ödeyeceklerinin sözünü vermelerine rağmen bugüne kadar herhangi bir ödeme yapmamıştır. Bu nedenle bugün işçiler Bartın Cumhuriyet meydanında çocukları ve aileleri ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdiler. İşçiler ayrıca AKP Bartın il başkanı Turhan Kalaycı ile görüştüler. Mağdur işçilerin basın açıklamasında Bartın Eğitim Sen, Amasra Genel Maden İş, Teksif İş CHP, ÖDP, Halkevi, Eğitim Kültür Derneği İşçilere destek açıklaması yaptı. Basın Açıklaması işçi temsilcilerinin konuşmalarıyla son buldu.

BAKMAMLA YÜKÜMLÜ OLDUĞUM EVLATLARIMA HAÇLIK OLARAK BİR KURUŞ DAHİ VEREMİYORUM

Cumhuriyet meydanındaki eylemde mağdur işçiler adına konuşma yapan maden işçisi Tayfun Abaoğlu; “Biz özel bir firmada çalışıyoruz, bize denildi ki; 'bu saatten sonra taşeron yok', tamam yok dediniz kapının önüne 150 kişi koydunuz bunu herkes duydu gördü biliyor, şu ana kadar bize burada kimse sahip çıkmadı. Benim 4 tane çocuğum var ve ben onları okula gönderemiyorum. Ceplerine haçlık olarak bir kuruş dahi koyamıyorum, ben bakmamla yükümlü olduğum evlatlarıma sahip çıkamıyorum.”dedi

YALÇINKAYA İŞÇİLERİN SORUNLARINI TEKRAR MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya; “ TBMM’de yaptığı konuşmayla Bartın Amasra’da Hattat Holding’in taşeron şirketinde çalışırken işten çıkarılan işçilerin sorunlarını tekrar Meclis gündemine taşıdı.

İşçilerin direniş HEMA işçileri Amasra
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları