Advert
Advert
Advert

İnce, Karabük ve Kastamonu Halka Seslendi

Yalçınkaya ve Bartın teşkilatları da mitingdeydi

İnce, Karabük ve Kastamonu Halka Seslendi
İnce, Karabük ve Kastamonu Halka Seslendi Admin
Bu içerik 874 kez okundu.
Advert

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Karabük ve Kastamonu mitinglerinde binlerce yurttaşa seslendi.

KARABÜK VE KASTAMONU’DA TAMAM DEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Karabük Kent Meydanı ve Kastamonu Kuzey Kent Pazaryeri meydanında halka seslendi. CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin bugünkü mitingine CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, CHP Bartın İl Başkan Yardımcısı Sabri Aktaş, CHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, CHP Bartın Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Hakem Çetin ve Hüseyin Palabıyık, Türkiye Muhtarlar Derneği Bartın Şubesi Kurucu Başkanı Erdal Arslan ve Bartın Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Necdet Aydemir’de katıldı.

ATATÜRK KARABÜK’E 1938’DE FABRİKA KURDU, O SATTIKLARINI KİM YAPTI

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmalarına devam ediyor. Karabük mitinginde konuşan; “Türkiye daha toplu iğne bile yapamazken Atatürk Karabük’e fabrika planlıyor, 1938’de de yapıyorlar. Bu ülkeyi 16 senedir yönetenler ise ‘Çivi mi çaktı CHP’ diyor. O sattıklarını kim yaptı diye sordu. Ben çocuklara iş diyorum, o bedava kek verecekmiş. Yani sizi kekleyeceğim diyor. İnanılır gibi değil. Kıraathane açacakmış, oturacakmışız, kekler, çaylar bedavaymış. İnternetten haberin yok mu senin? Wikipedia açılacak mı peki? Bedava kek yemek istiyorsanız Erdoğan’a oy verin, fabrikada çalışıp ekmeğinizi kazanmak istiyorsanız bana oy verin. Şehir hastanelerinin müşterisi çok olacak diyor. Lafa bak lafa! Hasta müşteri midir? Şirazeden çıktı bu ara. “Bakanlar dışarıdan eleman olacak” diyor. Dün akşam oturmuş yandaş iki gazeteciyle, diyorlar ki şair ölmüş. Hemen çıkarıyor cebinden şiirini, tesadüfe bak. Sorular ayarlanmış sorular. Bu mübarek Ramazan ayında bile emeklilere yalan söylediler.

ERDOĞAN’IN HAFIZASI DA KAYBOLMUŞ

Çocuklar bugün karne aldı. Ben de bir öğretmen olarak Erdoğan’a bir iki not vereyim. Ekonomi sıfır, tarım sıfır, Türkçe yüzde 100 sıfır. Çünkü Ce-Ha-Pe diyor. Ama 10 aldığı dersler de var. Mesela kandırılma 10, FETÖ’ye destek 10. Hafızası da kaybolmuş. Anlattıkları tutmuyor. İstanbul’da okudum, 75 kişilik sınıflar vardı, tek parti döneminde okudum diyor. 1950’de çok partili yaşama geçtik, Erdoğan 54 doğumlu. 1950’de tek parti bitmiş, 54’te Erdoğan doğmuş, tek parti döneminde okumuş, 75 kişi varmış. Doğmadan 4 sene önce ilkokulda okumuş. Yalancı mı, yoksa ‘ince’ hastalığa tutulunca karıştırdı mı?

Bay Muharrem diyor. Sözde beni elitist, seçkinci noktasına koymaya çalışıyor. Sıradan bir köylü ailenin çocuğuyum ben, halk çocuğuyum. Sen de benim gibiydin ama haram helal ver Allahım, garip kulun yer Allahım deyip harama bulaştın. Sana söz veriyorum, emeklilik günlerin için bir kıraathane kuracağım, orada oturursun. Özet yerine kitabı okursun, hem de kek yersin.

SAYIN ERDOĞAN’IN KİMYASI BOZULDU

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Karabük mitinginin ardından Kastamonu’ya geçerek Kuzey Kent Pazaryerinde düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan’ın Nevşehir’deki konuşmasına değinen İnce, “Arkadaşın 35. günde kimyası bozuldu. Her gün bizler ve onlar diyordu. Bugün Nevşehir’de ‘gelin 81 milyon helalleşelim’ demiş. Bir şey oldu arkadaşa. 16 senedir milleti böl, sürekli kavga et, 16 sene sonra aklın başına gelsin. Neyse bu da kârdır. Merak etmeyin bu 15 günde ben onu çok daha güzel noktalara çekeceğim.

ERDOĞAN DOĞMADAN 4 SENE ÖNCE OKULA GİTMİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ben 75 kişilik sınıflarda okuduğum zaman, o dönem tek partili zamanlardı. Yani CHP’nin iktidarda olduğu dönemlerdi” konuşmasının videosunu da izleten İnce, “1950 yılında tek partili dönem bitti. Erdoğan kaç doğumlu? 1954. Erdoğan doğmadan 4 sene önce okula gitmiş. Böyle bir şey olur mu? Makine gibi saydırıyor. Tek parti dönemiymiş de, CHP dönemiymiş, atıyor da atıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la arasında nasıl bir fark olacağını anlatan İnce, “Erdoğan döneminde millet kemer sıktı. Benim dönemimde devlet kemer sıkacak. Mesela 1150 odalı sarayda yaşıyor. 5 sarayı da İstanbul’da var. Bir saray da yazlık olarak Marmaris’te yaptırıyor şimdi. 300 odalı. Bakın size sözüm olsun. Ben bu sarayı kullanmayacağım, engellilere tatil için tahsis edeceğim. Doğumun sayısından, yöntemine kadar karışıyor. Ben çocuk sayısına, yöntemine karışamam. Benim görevim değil ama çocuk bezinde KDV’yi indirmek benim görevim.

AKP VE ERDOĞAN YÜZDE 1 BİLE OY ALAMAMASI LAZIM 

Köprü tartışması üzerinden de Erdoğan’a eleştirilerini sürdüren İnce, “Birinci köprüyü Demirel, ikinci köprüyü Özal, üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı. Demirel’in yaptığı köprüden gidiş geliş 11 TL. Erdoğan’ın yaptığı köprü giderken 114 TL, giderken 114 TL, toplamda 228 TL. Bayramda İstanbul’a giderseniz Demirel’in yaptığı köprü bedava, Erdoğan’ın yaptığı köprü parayla. Bu Erdoğan’ın yüzde 1 bile oy almaması lazım. Konuşmasında Erdoğan’a programa çıkma çağrısında da bulunan İnce, “Kastamonu’dan çakma ekonomiste bir çağrım var. Madem ben çırağım sen ustasın, istediğin televizyon kanalına, istediğin zaman gel karşıma çık. Eğer yüreği varsa, bilgisi varsa, ben hazırım. İstediğin kanalda ekonomi, dış politika tartışalım” dedi.

Muharrem İnce Karabük Kastamonu Miting
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları