Advert
Advert
Advert

Çocuk Acil Servisi Yenilendi

Çocuk Acil Servisi Yeni Haliyle Hizmetinizde

Çocuk Acil Servisi Yenilendi
Çocuk Acil Servisi Yenilendi Admin
Bu içerik 1286 kez okundu.
Advert

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası Çocuk Acil Servisi revizyon ve konfor artırma çalışmalar kapsamında yenilenerek halkın hizmetine sunuldu.

Yaklaşık bir ay önce başlanılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası Çocuk Acil Servisi yenileme çalışmaları tamamlandı. Bartın Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası Çocuk Acil Servisi revizyon ve konfor artırma çalışmalar kapsamında yenilenerek Bartın halkımızın hizmetine sunuldu.  Bartın Kamu Hastaneler Birliğinden yapılan açıklamada; “ Bilindiği gibi hastanemizin farklı alanlarında daha modern bir görünüm ve daha rahat çalışma ortamı oluşturulmaya devam edilmektedir. Bu kapsamda çalışmaları tamamlanan Çocuk Acil Servisi, yedi yataklı çocuk müşahede, dört yataklı bayan müşahede, resüsitasyon odası, hasta muayene odası, hekim ve hemşire dinlenme odası, acil laboratuvar, hasta kayıt birimi ve depo alanlarının da mevcut olduğu daha modern ferah olacak şekilde tasarlanmıştır. Daha kapsamlı yapılan fizibilite çalışması ile acil servisimize yeni bir poliklinik odası, depo, bayan müşahede odası kazandırıldı. Müdahale odası ile poliklinik odasının birbirinden ayılmasıyla, acil müdahale gerektiren vakalara yaklaşım konusunda daha efektif bir çalışma ortamı oluşturuldu. Ayrıca ambulans ile gelen hastaların giriş alanı ile ayaktan gelen hastaların giriş alanını ayrılmıştır. Hasta karşılama alanının genişletilerek acil servisin ilk giriş alanına konumlandırılması ile servisimize başvuran hastalarımıza daha etkin tiriaj yapılabilmektedir.

ACİL SERVİS HASTA BAŞVURU SAYISI GÜNLÜK ORTALAMA 150 İKEN ŞU ANDA YAKLAŞIK 250'E ULAŞMIŞTI

Böylelikle fiziksel ortamdan kaynaklanan iş akışı aksaklığının önüne geçilmiş oldu. Yaklaşık otuz bin TL’ye mal olan birimimiz,  daha önce 200 metrekare kullanım alanına sahipken revizyon ve konfor artırma çalışmalarımız sonucunda 300 metrekare kullanım alanı elde edilerek,  hem çalışanlarımız hem de hastalarımız için rahat ve konforlu bir ortam oluşturulmuştur. Özellikle çocuk hastalarımıza yönelik hastane görüntüsünden uzak ortamların yaratılmaya çalışıldığı yataklı servislerimizden sonra,  acil servisimizin dizaynında da çocuk hastalara hitap eden resimlendirme çalışması, duvar kağıdı ve bordür kullanılarak ünitemiz daha renkli hale getirilmiştir. Hastalarımızın konforunu artıracak ve hizmete erişimlerini kolaylaştıracak bölümlerden olan acil serviste, hasta başvuruları her geçen gün artmaktadır. Genel Sekreterliğimizin kurulduğu 2012 yılından bu yana, acil servis hasta başvuru sayısı günlük ortalama 150 iken şu anda yaklaşık 250'e ulaşmıştır. Sevk sayımızın da % 70'lere varan oranda azalması ile beraber, Bartın halkına sunulan sağlık hizmetlerinde memnuniyetin artması ile doğru orantılı olarak, her geçen gün hizmetin genişletilmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Yapılan çalışmalarda önceliğimiz; hastaların tedavisinin sürdürülmesi olup,  teşhis ve tedavileri boyunca mağduriyet yaşatılmadan çalışmalara devam edilmesidir.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Bartın
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Amasra Adayları
CHP Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları
AK Parti Amasra Adayları